ՀՅԴ պատգամավոր. «Որոշ մարդկանց որոշ հիշողությունները մի քիչ թուլացել են»
Անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը' ՀՅԴ խմբացության քարտուղար Արտյուշա Շահբազյանն այսօր խորհրդարանում լրագրողներին ասել է, որ շատ չի զարմանում, երբ Ռոբերտ Քոչարյանի ցանկացած հայտարարություն մեծ արձագանք է ստանում, քանի որ նա լուրջ քաղաքական գործիչ և լուրջ քաղաքական դերակատար է եղել ՀՀ-ում:
-Բայց չեմ կարծում, որ ցանկացած նման հարցազրույց կամ ելույթ նշանակում է, որ Ռոբերտ Քոչայանն արդեն վերադառնում է: Չեմ համարում, որ սա հայտ է: Կարող է և' նշանակաել այո, և' նշանակել ոչ, բայց այո հստակ կարող ենք ասել, երբ որ նման հայտարություն կլինի:
Ա. Շահբազյանը նաև հավելել է, որ որոշ մարդկանց որոշ հիշողությունները մի քիչ թուլացել են և Ռ. Քոչարյանը հիշեցնում է' ինքը ինչ է եղել, ինչ հարաբերություններ է եղել իր և մյուսների միջև:

У некоторых людей в некоторых вопросах ослабла память - депутат АРФД
Говоря сегодня в парламенте о заявлении второго президента РА Роберта Кочаряна, секретарь фракции АРФД Артюша Шахбазян заявил журналистам, что не очень удивляется, когда любое заявление Роберта Кочаряна встречает бурный отклик, поскольку последний в свое время был очень серьезным политическим деятелем в РА.
«Но не думаю, что любое подобное интервью или выступление означает, что Роберт Кочарян уже возвращается. Я не считаю это заявкой. Это может означать и «да», и «нет». Но мы точно можем сказать «да» лишь тогда, когда такое заявление будет», - отметил Шахбазян.
Он также добавил, что у некоторых людей в некоторых вопросах ослабла память, и Роберт Кочарян напоминает, кем он был и каковы были отношения между ним и другими.