Ս. Սաֆարյան. «Օրինագիծը կարևոր հարցերին պատասխան չի տալիս»
-Այսպիսի խրթին, անորոշ, և որոշ դեպքերում վտանգավոր ձևակերպումներով մենք դեմ ենք, և մեր առաջարկները կներկայացնենք 1-ին և 2-րդ ընթերցումների ժամանակ: Թե ինչ չափով կընդունվեն մեր առաջարկություննեը, ըստ այդմ էլ պարզ կլինի մեր քվեարկությունը: Այս տեսքոմ մենք դեմ ենք այս օրինագծերի փաթեթին,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը՝ խոսելով «Ապրանքային նշանների մասին» օրենքում փոփոխություններ մտցնելու մասին օրինագծի մասին:Նշենք, որ խոսքը վերաբերում է ապրանքային նշանների, անվանումների, աշխարհագրական տեղանունների օգտագործմանը:
-Այս օրինագիծը չի կարող կտրված լինել այս տարիների ընթացքում մի շարք ապրանքանշանների անունների հետ կապված սկանդալային իրավիճակներից,-ասել է Ս. Սաֆարյանն ու նշել, թե հայկական շուկայում առկա են բազմաթիվ ապրանքատեսակներ,որոնք շփոթության աստիճանի մոտ են արտասահմանյան հայտնի բրենդերին, սակայն մի փոքր կեղծման արդյունքում հայ հասարակությանը թե' գնի, թե' որակի առումով մատուցվում է կասկածելի ծագման ապրանքատեսակներ:
-Այս օրենքը, կարծեք թե, պետք է կայացած ձեռնարկություններին թույլ տար պաշտպանված դարձնել սեփական ապրանքանիշը, և կանխեր, որպեսզի սպառողին չմատուցվի շփոթության աստիճանի մոտ կեղծված ապրանքատեսակ,-ասել է Ս. Սաֆարյանն ու ավելացրել, թե օրինագիծն այդ երկու հայեցակարգային խնդիրներին սպառիչ պատասխան չի տալիս:

С.Сафарян: «Законопроект не дает ответов на важные вопросы»
«Мы против таких трудных, неопределенных и в некоторых случаях опасных формулировок и наши предложения мы представим во время 1-ого и 2-ого чтений. Ну, а в какой мере будут приняты эти предложения, в соответствии с этим будет ясно с голосованием. В этом виде мы против этого законопроекта», - сказал в беседе с «7or» руководитель фракции «Наследие» Степан Сафарян, говоря о внесении изменений в закон «О товарных знаках». Отметим, что речь идет об использовании товарных знаков, наименований географических названий.
«Этот законопроект не может быть оторван от скандальных ситуаций последних лет, связанных с наименованием ряда товарных знаков», - сказал С.Сафарян и отметил, что «на армянском рынке множество таких товарных знаков, которые до степени, приводящей к путанице, близки к известным зарубежным брендам, однако в результате небольшой фальсификации предоставляются армянскому обществу сомнительного происхождения и качества товарные знаки».  «Этот закон как будто должен был защитить товарный знак состоявшихся предприятий, чтобы потребителю не предлагали фальшивый товарный знак. Однако законопроект не дает исчерпывающего ответа на эти концептуальные вопросы», - сказал Сафарян.