Դատախազությունը դատապարտում է բռնարարքի ցանկացած դրսևորում
Դատախազությունը  դատապարտում է բռնարարքի ցանկացած  դրսեւորում՝ անկախ նրանից, թե դա ում դեմ է ուղղված: Դատախազությունը մտահոգված է գլխավոր դատախազության մուտքի մոտ՝ փետրվարի 24-ին  ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանի եւ վերջինիս բնորոշմամբ մոտ 30 տարեկան երիտասարդի միջեւ  տեղի ունցած միջադեպի կապակցությամբ:
Դեպքի վերաբերյալ Գ.Շամշյանը բարձրաձայնել է ՀՀ գլխավոր դատախազությունում փետրվարի 24-ին տեղի ունեցած  ճեպազրույցի ժամանակ, որի ընթացքում ՀՀ գլխավոր դատախազը պահանջել է Շամշյանից՝ ներկայացնել միջադեպի վերաբերյալ իր տրամադրության տակ գտնվող տեսագրություններն ու լուսանկարները:
Դատախազությունը հետամուտ է լինելու միջադեպի բոլոր հանգամանքների պարզաբանմանը եւ մեղավոր անձանց գործողություններին համապատասխան իրավական գնահատական տալուն:  Միջադեպի պարզաբանման ողջ գործընթացի մասին հանրությանը պարբերար կտրամադրվի տեղեկատվություն:

Прокуратура осуждает любое проявление насилия
Прокуратура осуждает любое проявление насилия, независимо против кого оно направлено. Прокуратура озабочена в связи с инцидентом, произошедшим между 24-летним фотожурналистом Гагиком Шамшяном и примерно 30-летним молодым человеком у входа в прокуратуру.
По поводу события Г.Шамшян сообщил во время брифинга, имевшего место 24 февраля в генпрокуратуре РА, в ходе которого генпрокурор РА потребовал у Шамшяна предоставить находящиеся в его распоряжении все записи и фотографии, касающиеся инцидента.
Прокуратура будет последовательной в деле выявления всех обстоятельств инцидента и придания соответствующей правовой оценки действиям виновных лиц.  Обо всем процессе по уточнению инцидента обществу периодически будет предоставлена информация.