Սերգո Երիցյանը Լեզվի պետական տեսչության պետ չի նշանակվել
2010թ. փետրվարի 22-ին լրատվամիջոցներով տեղեկություն տարածվեց, թե Լեզվի պետական տեսչության պետ է նշանակվել Սերգո Երիցյանը և այդ պաշտոնում նա փոխարինել է Լավրենտի Միրզոյանին, ով իր հերթին նշանակվել է Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանի պրոռեկտոր։
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ քաղաքացիական ծառայության խորհրդի նախագահ Մանվել Բադալյանը հայտարարել է, որ Լեզվի պետական տեսչության պետի պաշտոնը դեռևս թափուր է։
-Սերգո Երիցյանի մրցույթը եղե՞լ է, որ նշանակվի։ Մրցույթ կլինի, կգա, մրցույթին կմասնակցի, նոր կա՛մ կնշանակվի, կա՛մ չի նշանակվի,- ասել է Մ. Բադալյանը՝ ավելացնելով, որ մինչ մրցույթում հաղթող ճանաչվելը և պաշտոնի նշանակվելը համապատասխան մարմնի ղեկավարը, քաղաքացիական ծառայության խորհրդի համաձայնությամբ, իրավունք ունի որևէ անձի հետ կնքելու ժամկետային աշխատանքային պայմանագիր։

Серго Ерицян не назначен начальником государственной языковой инспекции
22 февраля 2010 в СМИ было распространено сведение, что начальником Государственной языковой инспекции назначен Серго Ерицян и на этой должности он заменит Лаврентия Мирзояна, который в свою очередь назначен проректором Ереванского государственного педагогического университета.
Сегодня во время встречи с журналистами председатель Совета гражданской службы РА Манвел Бадалян заявил, что пока должность начальника Государственной языковой инспекции вакантна.
«А конкурс Серго Ерицяна был, чтобы он был назначен? Будет конкурс, придет и поучаствует в конкурсе, потом или будет назначен или не будет», - сказал М.Бадалян, добавив, что до признания победителем конкурса и назначения на должность, руководитель соответствующего органа, с согласия Совета гражданской службы, имеет право заключить с каким-либо лицом срочный трудовой договор.