Սոս Գիմիշյան. «Այս իշխանությունները չեն կարող մնալ, ընկնելու են»
Հայ ազգային կոնգրեսի մաս կազմող Քրիստոնեա-ժողովրդական վերածնունդ կուսակցության նախագահ Սոս Գիմիշյանը պնդում է ՀԱԿ-ի այն տեսակետը, թե մինչև սեպտեմբեր երկրում արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրություններ են տեղի ունենալու։
-Չեմ կասկածում, թե կլինեն արտահերթ ընտրություններ, որովհետև դա միայն ցանկություն չէ, դա իրավիճակի հստակ գնահատական է,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է Սոս Գիմիշյանը։ - Այս իշխանությունները չեն կարող մնալ, ընկնելու են։ Ընկնելու պարագայում բացառվում է, որ արտահերթ ընտրություններ չլինեն։
-Իսկ եթե չլինե՞ն։
-Ի՞նչ է նշանակում՝ չլինեն. լինելու են։ Այն, ինչ որ պիտի անենք չլինելու դեպքում, նույնը կանենք հիմա, որ լինեն,-ասել է Սոս Գիմիշյանը։

Сос Гимишян: «Эти власти не могут остаться, они падут»
Председатель партии Христианско-народное возрождение, входящей в состав Армянского национального конгресса, Сос Гимишян настаивает на точку зрения АНК о том, что до сентября в стране состоятся досрочные парламентские и президентские выборы.
«Не сомневаюсь, что будут досрочные выборы, поскольку это не только желание, это конкретная оценка ситуации», - сказал Сос Гимишян в беседе с «7or», - эти власти не могу остаться, они «падут». В случае падения, исключается, что досрочных выборов не будет.
-А если не будет?
«Что значит, не будет? Будут! То, что должны делать в случае ели не будет, то же самое сделаем сейчас, чтобы были», - сказал Сос Гимишян.