Ռ. Թորոսյան.«Ելնելով այն վիճակից, որում հենց հիմա գտնվում ենք՝ չեմ կարծում, որ որևէ բան տեղի կունենա»
Ռ. Թորոսյան.«Ելնելով այն վիճակից,  որում հենց հիմա գտնվում ենք՝ չեմ կարծում, որ որևէ բան տեղի կունենա»
Հայ ազգային կոնգրեսի մաս կազմող «Մարդու իրավունքներ 96» կուսակցության նախագահ Ռուբեն Թորոսյանը «7օր»-ի հետ զրույցում պատասխանելով այն հարցին, թե եթե մինչև սեպտեմբեր իշխանափոխություն չլինի, ի՞նչ քայլեր է ձեռնարկելու ՀԱԿ-ը, ասել է, թե չգիտի։
-Ես չեմ մասնակցել քաղխորհրդի նիստին, որտեղ այդ ծրագիրը մշակվել է, և չգիտեմ՝ ի՞նչ քայլեր են անելու,-ասել  նա։
Այն հարցին, թե հավատո՞ւմ է, որ մինչև սեպտեմբեր իշխանափոխություն կլինի, Ռուբեն Թորոսյանը պատասխանել է, թե դա մի քանի գործոնից է կախված։
-Իշխանությունները կամովին ո՛չ այսօր կգնան, ո՛չ էլ 5 տարի հետո, նրանք անընդհատ ցանկություն ունեն վերարտադրվելու։ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը 5 գործոն է նշել, որոնք ծառացած են իշխանությունների առաջ, և եթե այդ գործոններից որևէ մեկը գործի, բնական է, որ հնարվոր է՝ լինի իշխանափոխություն, բայց, ասենք, ելնելով այն վիճակից,  որում հենց հիմա գտնվում ենք՝ ես չեմ կարծում, որ որևէ բան տեղի կունենա,-նշել է նա։

Р.Торосян: « Исходя из этой ситуации, в которой сейчас находимся, не думаю, что что-либо произойдет»
Председатель партии «Права человека - 96», составляющей часть АНК, Рубен Торосян в беседе с «7or», отвечая на вопрос, какие шаги предпримет АНК, если до сентября не будет смены власти, ответил, что не знает.
«Я не участвовал в заседании политсовета, где эта программа была разработана, и не знаю, какие шаги будут делать», - сказал он.
На вопрос, а верит ли он, что до сентября будет смена власти, Рубен Торосян ответил, что это зависит от нескольких факторов.
«Власти самовольно ни сегодня, ни через пять лет не уйдут, у них постоянно есть желание воспроизводиться. Левон Тер-Петросян указал 5 факторов, которые возникли перед властью, и если один из факторов будет задействован, естественно, что возможно, что будет смена власти, но, скажем,  исходя из этой ситуации, в которой сейчас находимся, не думаю, что что-либо произойдет», - отметил он.