Արման Մելիքյան. «Ա՛յս պայմաններում արտահերթ ընտրություններն է՛լ ավելի կարող են խորացնել ճգնաժամը և բևեռացնել հասարակությանը»
Լեռնային Ղարաբաղի Հանարապետության նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանի կարծիքով՝ արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու Հայ ազգային կոնգրեսի մատնանշած հիմնավորումները (կեղծված նախագահական ընտրություններ և դրա հետևանքով խորացած ճգնաժամ) կարող են տիրող անարդարությունների համապատկերում հասարակության շրջանում մթնոլորտը շիկացնել և արտահերթ ընտրությունների հասցնել։
-Եթե համարժեք առաջնորդ լինի, եթե համարժեք ծրագիր լինի, ես չեմ բացառում այդ հնարավորությունը։ Թեև ա՛յս պայմաններում արտահերթ ընտրություններն է՛լ ավելի կարող են խորացնել ճգնաժամը և բևեռացնել հասարակությանը, որովհետև այս բևեռներից յուրաքանչյուրը փաստացի մերժողական վերաբերմունք է դրսևորում իր հակառակորդի հանդեպ և փորձում է միաբևեռ Հայաստան ձևավորել,-«Հայելի» ակումբում «7օր»-ի հարցին ի պատասխան ասել է Ա. Մելիքյանը՝ հավելելով, թե իշխանության վարած այսօրվա քաղաքականությունը կարող է հանգեցնել նրան, որ ՀԱԿ-ն իր ծրագրում հաջողության հասնի։

Арман Меликян: «В этих условиях внеочередные выборы могут еще больше усугубить кризис и поляризовать общество»
По мнению экс-главы МИД НКР Армана Меликяна, указанные АНК обоснования для проведения внеочередных президентские и парламентских выборов могут в палитре несправедливостей, царящих в обществе, накалить атмосферу и довести до внеочередных выборов.
«Если будет равноценный лидер, равноценная программа, я не исключаю эту возможность. Хотя и в этих условиях внеочередные выборы могу еще больше усугубить кризис и поляризовать общество, поскольку каждый из этих полюсов фактически проявляет нигилистическое отношение в отношении своего противника и пробует сформировать однополярную Армению, - заявил в клубе «7or» А.Меликян в ответ на вопрос «7or», добавив, что проводимая сегодня властями политика может привести к  тому, что АНК в своей программе добьется успеха.