Տ. Կարապետյանը ՀԱԿ-ի հայտարարությունն իրատեսական չի համարում
Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը «7օր»-ի հետ զրույցում մեկնաբանելով Հայ ազգային կոնգեսի՝ մինչև սեպտեմբեր արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու մասին հայտարարությունը՝ ասել է.
-Շատ կցանկանայի, որ յուրաքանչյուր հայտարարություն իրոք իրատեսական լիներ, չնայած կոնգրեսականները շատ են հայտարարություն արել, և դրանք չեն կատարվել։ Չեմ կարող ինչ-որ բան ասել, բայց շատ կցանկանայի, որ վստահություն լիներ իրենց խոսքերին, և խոսքն ու գործը մեկտեղված լինեին։
Տ. Կարապետյանը ՀԱԿ-ի հայտարարությունն իրատեսական չի համարում, քանի որ, ըստ նրա, «կոնգրեսականների քաղաքականությունն ուղղորդվում է դրսից»։
-Դրսի ուժերի հանդեպ ես չունեմ վստահություն։ Շատ լավ կլիներ, եթե իրականում պայքարը լիներ հանուն արդարության, բայց եթե պայքարը հանուն աթոռի է, հերթական անգամ ձախողելու են։

Т.Карапетян не считает реалистичным заявление АНК
Председатель Народной партии Тигран Карапетян в беседе с «7or», комментируя заявление АНК о проведении до сентября внеочередных выборов, сказал:
«Очень хотел бы, чтобы любое заявление было бы реалистичным, несмотря на то, что конгрессмены очень часто делали заявления, и они не исполнялись. Не могу что-либо сказать, но очень бы хотел, чтобы  было доверие к их словам, и слово с делом совпадали».
Т.Карапетян не считает реалистичным заявление АНК, поскольку «политика конгрессменов  координируется извне».
«В отношении внешних сил у меня нет доверия. Было бы лучше, если б на самом деле борьба была бы во имя справедливости, но если борьба во имя кресла, то в очередной раз она провалится», - отметил он.