Այս անգամ հավանականությունը ավելի մե՞ծ է, որ բանաձևը մտնի լիագումար նիստի օրակարգ
ՀՅԴ Հայ դատի և քաղաքական հարցերի գրասենյակի պատասխանատու Կիրո Մանոյանի խոսքերով՝ երաշխիք չկա, որ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի ընդունած բանաձևը մտնի լիագումար նիստի օրակարգ։ Ամեն դեպքում Կ. Մանոյանը կարծում է, որ հակառակ արձանագրված դժվարություններին՝ այս անգամ դրա հավանականությունը մի քիչ ավելի մեծ է։
Մինչև 2010թ. ապրիլի 24-ն այն կընդգրկվի՞ Ներկայացուցիչների պալատի լիագումար նիստ, թե՞ ոչ՝ Կ. Մանոյանը չգիտի։ Սակայն նա նշել է, որ եթե ընդգրկվի, ապա պարտադիր մինչև այս նստաշրջանի ավարտը, այսինքն՝ մինչև 2011թ.-ն պետք է ընդգրկվի։

На этот раз вероятность того, что резолюция войдет в повестку пленарного заседания выше?
По словам ответственного Офиса АРФД по Ай Дату и политическим вопросам Киро Манояна, гарантии нет, что резолюция по признанию Геноцида армян, принятая Комиссией по внешним сношениям Палаты представителей Конгресса США, войдет в повестку пленарного заседания. В любом случае К. Маноян считает, что, несмотря на зафиксированные трудности, на этот раз вероятность этого немного выше.
К. Маноян не знает, будет ли она включена в повестку пленарного заседания Палаты представителей до 24-го апреля 2010г. Однако он отметил, что если она будет включена, то это произойдет до окончания этой сессии, то есть, до 2011г.