Կ. Դանիելյանն ասել է, թե Հայաստանը ՄԱԿ–ի սև ցուցակում էր
ՀՀ բնապահպանության նախկին նախարար, Հանրային խորհրդի անդամ Կարինե Դանիելյանն անդրադառնալով Հայաստանի էկոլոգիական խնդիրներին՝ ասել է.
-Մենք մի ձեռքով ստորագրում ենք բոլոր համաձայնագրերը, պարտավորությունները, մյուս ձեռքով գնում ենք հակառակ ուղղությամբ, և շատ վատ է գիտակցվում մեր պատասխանատվությունը թե՛ մեր ապագա սերունդների, թե՛ միջազգային հանրության առջև։
Կ. Դանիելյանն ու ավելացրել է, թե մոտավորապես մեկ տարի մեր իշխանական կառույցները բացարձակապես չեն պատասխանել ՄԱԿ-ի բոլոր հարցումներին։
-Երբ մտնում էինք ՄԱԿ-ի վեբ-կայք, տեսնում էինք, որ Հայաստանը սև ցուցակի մեջ է, ոչ մի գործողություն չի իրականացվում։
Ըստ բանախոսի՝ այդ ամենը վերջացել է նրանով, որ ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի քարտուղարությունը նամակով դիմել է Կարինե Դանիելյանի ղեկավարած «Հանուն մարդկային կայուն զարգացման» ասոցիացիային։

Армения была в черном списке ООН?
Комментируя экологические проблемы Армении, бывший министр экологии РА, член Общественного совета Карине Даниелян сказала:
«Мы одной рукой подписываем все соглашения, обязательства, другой рукой идем в обратном направлении, и очень плохо осознается наша ответственность, как перед будущими поколениями, так и перед международным сообществом.
К. Даниелян добавила, что примерно год наши государственные структуры совершенно не отвечали на все запросы ООН.
«Когда мы заходили на сайт ООН, видели, что Армения в черном списке, что ни одна деятельность не осуществляется».
По словам Карине Даниелян, всё это закончилось тем, что аппарат генерального секретаря ООН обратился с письмом к возглавляемой ею ассоциации «Во имя стабильного человеческого развития»: