Զ. Փոստանջյանի բողոքի վերաբերյալ որոշումը դատարանը կհրապարակվի մարտի 26-ին
Այսօր, ժամը 12.30-ին, Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում, նախագահությամբ դատավոր Գայանե Կարախանյանի, շարունակվեց «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի բողոքի դատաքննությունը ՀՀ ոստիկանության քննիչի որոշման վերաբերյալ, որով քննիչը կարճել էր «Ազատամտություն» օրաթերթում Զարուհի Փոստանջյանի պատիվն ու արժանապատվությունը վիրավորող հրապարակումների վերաբերյալ պատգամավորի պահանջով հարուցված քրեական գործը: Դատարանի դահլիճում էին նաև ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորներ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Զարուհի Փոստանջյանը և Անահիտ Բախշյանը:
Դատավոր Գայանե Կարախանյանը կողմերին հայտնեց, որ գործի հանգամանքներն իր համար պարզ են, և դատարանը հեռանում է որոշում կայացնելու, որը կհրապարակվի մարտի 26-ին, ժամը 17.00-ին:

Решение суда относительно жалобы З.Постанджян суд огласит 26 марта
Сегодня в 12.20 часов в Суде общей юрисдикции административных общин Центр и Норк-Мараш г. Ереван под председательством судьи Гаяне Караханян продолжилось рассмотрение иска депутата парламента Армении от партии «Наследие» Заруи Постанджян против решения следователя Полиции, по которому он свернул дело, связанное с публикацией в газете «Свободомыслие», оскорбляющей честь и достоинство   депутата.
Из-за публикации в газете «Свободомыслие» коллажа с лицом депутата и оскорбительными оценками в ее адрес Заруи Постанджян обратилась в прокуратуру с требованием возбудить уголовное дело и привлечь к ответственности редактора газеты «Свободомыслие» Артема Хачатряна, журналистов - Киму Егиазарян и Лусине Кесоян.
Суд, заслушав стороны, удалился в совещательную комнату. Решение будет оглашено 26 марта в 17.00 часов.