Թբիլիսիում բերման է ենթարկվել Վրաստանի նախագահի փեսան
Թբիլիսիում իրականացված հատուկ գործողության ընթացքում զենք պահելու մեղադրանքով բերման Է ենթարկվել Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշիլիի խորթ աղջկա քաղաքացիական ամուսինը՝ Մինդիա Գոգոչուրին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Rustavi2-ը:
Ընդամենը ոստիկանությունը բերման Է ենթարկել երկու մարդու: Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ երբ սկսվել Է հատուկ գործողությունը, կասկածյալներն սկսել են բնակարանի պատշգամբից ցած նետել զենքը: Գոգոչուրին վարձակալել Էր Ամաշուկելի փողոցում գտնվող այդ բնակարանը:
Հատուկ գործողությունն անցկացվել Է գիշերը:
Գոգոչուրին առաջին անգամը չԷ, որ հայտնվում Է հասարակայնության ուշադրության կենտրունում: Հուլիսին նա հիվանդանոց Էր ընկել ոտքին դանակով հասցված երեք վերքով:

Задержан зять президента Грузии
Миндию Гогочури, который является гражданским мужем падчерицы президента Грузии Георгия Маргвелашвили, задержали в ходе спецоперации в Тбилиси по обвинению в хранении оружия, сообщает телеканал «Rustavi2».
Всего полиция задержала двух человек. По данным телеканала, когда началась спецоперация, подозреваемые начали выбрасывать оружие с балкона квартиры. Эту квартиру на улице Амашукели Гогочури арендовал.
Спецоперация прошла минувшей ночью, сообщает «Арменпресс» со ссылкой на «Sputnik».
Гогочури не первый раз оказался в центре внимания общественности. В июле он попал в больницу с тремя ножевыми ранениями в ноги.