Ինչո՞ւ են լռում Նիկոլ Փաշինյանն ու Կարեն Կարապետյանը
Վրաստանի նախկին օդիոզ նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին սենսացիոն հայտարարություն է արել, բայց հայտարարության գլխավոր հերոսները լռում են:
Ի՞նչ է ասել Սաակաշվիլին:
«Երբ Նիկոլը բանտում է եղել, Կարեն Կարապետյանը ճամպրուկով նրա մոտ է տարել 270 մլն դոլար՝ ասելով, որ ահա՛ փողը, եթե՝ ոչ, կսպանենք, կխեղդենք… Իսկ նա գիտեք՝ ինչ ասաց, բոլորին ուղարկեց նույն տեղը»,-թիմակիցներին հիմնավորելու համար առանց փող պայքարելու հնարավորությունը հայտարարել է Սաակաշվիլին:
Այս հայտարարության հետ կապված մի շարք հարցեր են առաջանում:
1. Ինչո՞ւ են լռում Նիկոլ Փաշինյանն ու Կարեն Կարապետյանը: Նրանք անպայման պետք է արձագանքեն Սաակաշվիլու հայտարարությանը: Հերքեն կամ հաստատեն:
2. Եթե նման բան տեղի է ունեցել, ապա ինչպե՞ս է, որ Սաակաշվիլուն հայտնի են դարձել մանրամասները: Նիկո՞լն է նրան պատմել, թե՞ Կարենը: Իսկ միգուցե մեկ ուրի՞շը:
3. Եթե նման բան եղել է, ապա ի՞նչ գիտի Սաակաշվիլին, որ Նիկոլը մերժել է 270 միլիոնը և «բոլորին ուղարկել նույն տեղը»: Միգուցե չի՞ մերժել ու չի՞ ուղարկել: Թող խոսեն՝ իմանանք:
4. Այս վերջին հարցերն էլ Միխոյի համար տանք, թեև պատասխան, բնականաբար, չենք ակնկալում (ի տարբերություն Կարենի ու Նիկոլի պատասխանների, որոնք պարտադիր պետք է հնչեն): Սաակաշվիլին պատկերացնո՞ւմ է, թե ինչ ծավալ կարող է գրավել 270 միլիոն դոլարը և արդյոք այն հնարավոր է ճամպրուկի մեջ դրած տանել, այն էլ՝ Կարենի փխրուն ուսերի վրա: Պատկարցնո՞ւմ է արդյոք Սաակաշվիլին, որ ինքը փորձել է լավ բաներ ասել Փաշինյանի համար, բայց Հայաստանում լիքը մարդիկ կան, ովքեր հազար ու մի բան կարող են մտածել առաջարկված 270 միլիոն դոլարի ու դրա հետագա ճակատագրի մասին: Ու մտածեն ոչ այն ձևով, ինչ ձևով, որ Սաակաշվիլին է ներկայացրել իր ելույթում:

Почему молчат Никол Пашинян и Карен Карапетян?
Бывший одиозный президент Грузии Михаил Саакашвили сделал сенсационное заявление, но главные герои этого заявления молчат.
Что сказал Саакашвили?
«Когда Никол находился в тюрьме, к нему пришел Карен Карапетян и принес в чемодане 270 млн долларов, сказав, что если Пашинян откажется, его попросту задушат… И знаете, что он сделал? Он послал их всех в известное место», – заявил Саакашвили, пытаясь обосновать своим сторонникам возможность борьбы без финансирования.
В связи с этим заявлением возникает ряд вопросов.
1. Почему молчат Никол Пашинян и Карен Карапетян? Они обязательно должны отреагировать на заявление Саакашвили – опровергнуть или подтвердить.
2. Если подобное имело место, то откуда Саакашвили стали известны подробности? Ему рассказал Никол или Карен? Или может кто-то другой?
3. Если это имело место, то откуда Саакашвили известно, что Никол отверг и «послал всех в известное место». Может все-таки не отверг и не послал? Пусть выскажутся, узнаем.
4. А эти последние вопросы зададим Михо, хотя ответов, естественно, и не ожидаем (в отличие от ответов Карена и Никола, которые обязаны прозвучать). Имеет ли Саакашвили представление о том, какой объем могут занять 270 млн долларов, и можно ли их пронести в чемодане, к тому же на хрупких плечах Карена? Понимает ли Саакашвили, что он попытался сказать о Пашиняне хорошее, но в Армении есть много народу, который может подумать о предложенных 270 млн долларов и их последующей судьбе тысячу и одну вещь? И подумать не в той логике, в которой Саакашвили преподносил это в своем выступлении.