Բորիս Բերեզովսկի. «Ադրբեջանն ու Հայաստանը չպետք է վստահեն Ռուսաստանին»
Հայտնի ռուս օլիգարխ Բորիս Բերեզովսկին ադրբեջանական «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտարարել է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանն ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման իրենց ձգտման մեջ չպետք է նայեն Մոսկվային։ Բերեզովսկին, ով այժմ բնակվում է Բրիտանիայում, կարծում է, որ Ռուսաստանը միշտ խոչընդոտելու է հակամարտության լուծման բոլոր փորձերին։
-Ռուսաստանը շահագրգռված է նրանում, որ հակամարտությունը հետագայում ևս բարդանա, և ինքն այդ ժամանակ կկարողանա բաժանել և տիրել,- ասել է նա։
Բերեզովսկու խոսքերով, Ռուսաստանի ներկայիս ղեկավարները ո՛չ բավականաչափ փորձ ունեն, ո՛չ էլ համապատասխան կրթություն։ Նրա կարծիքով Ռուսաստանի գլխավոր նպատակը հակամարտության շահագործման շնորհիվ փող պոկելն է։

Борис Березовский: «Азербайджан и Армения не должны доверять России»
Бывший российский олигарх Борис Березовский заявил азербайджанской службе радио «Свобода», что Армения и Азербайджан не должны оглядываться на Москву в своём стремлении разрешить Карабахский конфликт. Березовский, который живет сейчас в Британии, считает, что Россия всегда будет препятствовать всем попыткам разрешить этот конфликт.
«Россия заинтересована в том, чтобы конфликт и дальше усложнялся, а она сможет тогда разделять и властвовать», - сказал он.
По словам Березовского, нынешние руководители России не обладают ни достаточным опытом, ни соответствующим образованием. Основной интерес, по его мнению, для них представляет эксплуатация Карабахского конфликта с целью выколачивания денег.