Քաղաքական 2018-ը մեկ տեսաշարում
2018-ին բազմաթիվ քաղաքական իրադարձություններ տեղի ունեցան: Դրանք բուռն էին, դրամատիկ ու ձևով հեղափոխական:
Մենք բազմիցս կանխատեսել էինք, որ այսպես կոչված խորհրդարանական կառավարման համակարգը Հայաստանում անկայունություն է ստեղծելու, քանզի մեր երկիրը դեռ պատրաստ չէ դրան: Նոր Սահմանադրությունը ական էր Հայաստանի տակ և այդ ականը սկսել է գործել:
Նոր Սահմանադրության շրջանակներում խորհրդարանը նախագահ ընտրեց: Հետո այդ նույն խորհրդարանը դատապարտված էր 5 անգամ քվեարկել վարչապետ ընտրել-չընտրելու թեմայով: Սկզբում ընտրեց Սերժ Սարգսյանին, հետո չընտրեց Նիկոլ Փաշինյանին, հետո ընտրեց Փաշինյանին, որից հետո արդեն երկու անգամ չընտրեց նույն Փաշինյանին, որպեսզի ԱԺ արտահերթ ընտրություններ լինեն:
Տարին քաղաքականապես հագեցած էր, իսկ տնտեսապես՝ ոչ: Իշխանությունը խոստանում է տնտեսական հեղափոխություն անել ու առաջընթաց ապահովել: Եթե տնտեսականն էլ է լինելու քաղաքականի պես, ապա առաջընթացի խոստման ու արդյունքի տարբերությունը հսկայական է լինելու:

Политический 2018-ой год в одном видео
2018-ый год был насыщен политическими событиями. Они были бурными, драматичными и революционными по форме.
Мы неоднократно прогнозировали, что так называемая парламентская система правления дестабилизирует ситуацию в Армении, так как наша страна к ней еще не готова. Новая Конституция была заложенной под Арменией миной, и она была активирована.
В рамках новой Конституции парламент избрал президента. Затем это парламент был обречен 5 раз голосовать на тему избрания-неизбрания премьера. Сначала избрал Сержа Саргсяна, затем не избрал Никола Пашиняна, потом избрал Пашиняна, после чего 2 раза не избрал того же Пашиняна, чтобы провести внеочередные парламентские выборы.
Политически год был насыщен, но экономически – нет. Власть обещает осуществить экономическую революцию и обеспечить прогресс. Если экономическая будет аналогична политической, то диссонанс между обещанием прогресса и реальными результатами будет колоссальным.
Что принесла смена власти и что ожидать в 2019 году? Ответы на эти вопросы будут искаться еще долго.