Փոքրիկ Եվա Եղիկյանը հիացրեց ու զարմացրեց Մաքսիմ Գալկինին շոուի ժամանակ (տեսանյութ)
Հայ-վրացական արմատներ ունեցող Եվա Եղիկյանը մասնակցել է Ռուսաստանի Առաջին ալիքով հեռարձակվող «Ամենից լավը» ծրագրին։
Երեք տարեկան աղջիկը երազում է դառնալ ռադիոհաղորդավար ու հաղորդման վարող Մաքսիմ Գալկինի հետ մրցեց սրամտության ոլորտում։ Եվայի հայրը հայ է, մայրը՝ վրացի, իսկ աղջիկը ծնվել է Մոսկվայում։
Նաև հայ-վրացական վիճաբանություն «հրահրեց» փոքրիկը՝ փորձելով պարզել, թե լավ գծերը որ ազգից է ժառանգել։
«Վրացու պես խելացի, վրացու պես գեղեցիկ ու զգեստս էլ վրացական , հումորի զգացումն էլ վրացական է»,-ասում էր Եվան՝ խոսելով Գալկինի հետ։
Հաղորդավարը փորձեց բարեկամների իսկական հայ-վրացական կռիվ «սադրել»։
Եվան սիրում է ծամածռություններ անել, երազում է ռադիոհաղորդավար դառնալ, ու Ձմեռ պապից բատուտ է ուզում։
«Եղիկյանը երեք տարեկան է ու առանց սցենարի կարող է վարել հոբելյան, հարսանիք»–,ասաց Գալկինը՝ ներկայացնելով աղջկան։ Հաղորդավարն ընդգծեց, որ աղջիկը խոսքի վարպետ է։
Զրույցից հետո Գալկինն աղջկան «Ձմեռ ռադիո» իմպրովիզացրած ռադիոխցիկ տարավ, որտեղ Եվան, Մաքսիմն ու հեռուստա- ռադիոհաղորդավար Ալիսա Սելեզնյովան եթեր վարեցին։

Ева Егикян поразила Максима Галкина на шоу «Лучше Всех» (видео)
Малышка с армяно-грузинскими корнями Ева Егикян приняла участие в программе «Лучше всех» на Первом канале, передает «Sputnik Армения».
3-летняя девочка мечтает стать радиоведущей и вместе с ведущим программы Максимом Галкиным решила посостязаться в остроумии. У Евы папа армянин, мама грузинка, сама девочка родилась в Москве.
Не обошлось и без армяно-грузинской полемики и традиционном «соревновании», у кого и что лучше.
«Умная как грузинка, красивая, как грузинка, и платье – грузинское, чувство юмора тоже грузинское», – настаивала Ева, беседуя с Галкиным.
На это ведущий с юмором предрек настоящую армяно-грузинскую разборку родственников после программы.
Ева любит покривляться, мечтает стать радиоведущей и хочет от Деда Мороза батут.
Егикян в свои три года без сценария может провести юбилей, свадьбу, сказал представляя девочку Галкин. Он подчеркнул, что она профессионал разговорного жанра.
После беседы, Галкин провел ее в импровизированную радиорубку «Мороз радио», где Ева, Максим и теле – и радиоведущая Алиса Селезнева провели эфир.
Позже к ним присоединилась популярная российская певица Ани Лорак, которая подарила Еве волшебную золотую рыбку.