Բրիտանացին աղբանոցում գտել է Չերչիլի ցիլինդրը, սիգարը և ծխախոտատուփը. «Daily Mail»
Բրիտանացի Դեւիդ Ռոուզն աղբանոցում, որտեղ նա աշխատում Է արդեն 15 տարի, գտել Է ցիլինդր, սիգար եւ ծխախոտատուփ, որոնք պատկանել են Մեծ Բրիտանիայի նախկին վարչապետ Ուինսթոն Չերչիլին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Daily Mail»-ը:
Ռոուզը գտել Է նաեւ քաղաքական գործչի կողմից ստորագրված լուսանկար եւ Չերչիլի անձնական խոհարարուհու 200 նամակները, որոնք նա ամեն օր գրել Է իր որդուն: Դրանցում կինը պատմել Է վարչապետի առօրյա կյանքի մասին: Իր գտածոյի մասին Ռոուզը պատմել Է BBC հեռուստաալիքի ծրագրի եթերում, որտեղ փորձագետները գնահատում են իրենց ներկայացված անտիկվարիատի արժեքը: Նրանք հավաստել են գտնված իրերի իսկությունը՝ դրանք գնահատելով 10 հազար ֆունտ ստեռլինգ:
Ուինսթոն Չերչիլը Միացյալ Թագավորության վարչապետի պաշտոնն զբաղեցրել Է 1940-ից մինչեւ 1945 թվականը, իսկ այնուհետեւ՝ 1951-ից մինչեւ 1955 թվականը: Նա Պահպանողական կուսակցության անդամ Էր, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Британец нашел на помойке цилиндр, шкатулку и сигару Уинстона Черчилля
Британский мусорщик Дэвид Роуз нашел на одной из местных свалок уникальные артефакты, принадлежавшие премьер-министру Уинстону Черчиллю. Их стоимость превышает 13 тысяч долларов, сообщает «Sky News».
Среди принадлежавших Черчиллю вещей, продемонстрированных Роузом авторам программы «Antiques Roadshow», в которой эксперты оценивают стоимость показанного им антиквариата, оказались шкатулка, сигара и цилиндр.
Кроме того, Роуз показал около 200 писем личного повара чиновника, которые та писала сыну. В них подробно описывался распорядок дня Черчилля.
Историки подтвердили подлинность артефактов.
На какой именно свалке британец нашел столь ценные вещи, он сказать отказался, отметив лишь, что трудится на этой помойке уже 15 лет.