Արամ Հարությունյանի հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ում քրեական գործ է հարուցվել
«Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ իր հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ում քրեական գործ է հարուցվել։
«2019թ. ապրիլի 3-ին իմ կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին ներկայացված հանցագործության մասին հաղորդման հիման վրա ինձ խոշտանգելու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ, որի շրջանակներում քննության առարկա են դառնալու և իրավաբանական գնահատականի են արժանանալու նաև 1996թ.-ին ՀՀ նախագահական ընտրությունները կեղծելու և Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կողմից սահմանադրական կարգը տապալելու հանգամանքները, որոնք նույնպես հանդիսանում են իմ հաղորդման առարկա:
Հ.Գ. Քանի որ քննիչի կողմից նախազգուշացվել եմ նախաքննական գաղտնիք չհրապարակելու մասին, ուստի այլ մանրամասնություններ այս պահին չեմ կարող հայտնել»:
Հիշեցնենք, որ հաղորդումը ներկայացնելուց հետո Ա․Հարությունյանն ապրիլի 12-ին հրավիրվել էր Հատուկ քննչական ծառայություն և ցուցմունք տվել:

На основании заявления Арама Арутюняна в ССС возбуждено уголовное дело
Председатель партии «Национальное согласие» Арам Арутюнян на своей странице в «Фейсбук» сообщил, что на основании его заявление в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело.
«На основании представленного мною 3 апреля 2019 года генеральному прокурору РА сообщения о преступлении по факту совершенного в отношении меня жестокого избиения в ССС Армении было возбуждено уголовное дело, в рамках которого предметами расследования и дачи правовой оценки станут также обстоятельства фальсификации президентских выборов 1996 года и свержения Левоном Тер-Петросяном конституционного строя, которые также являются предметами моего заявления.
P.S. Поскольку я был предупрежден следователем о недопустимости разглашения тайны предварительного следствия, других подробностей сейчас представить не могу».