Գագիկ Ծառուկյանը երկրորդ անգամ է հրավիրվել հարցաքննության. ՔԿ
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը երկրորդ անգամ է հրավիրվել հարցաքննության: Այս մասին NEWS.am-ին տեղեկացրեց Քննչական տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը:
Նա հայտնեց, որ գրությունն ուղարկվել է Ազգային ժողով:
Հիշեցնենք, որ Աբովյանի քաղաքապետի ընտրությունների նախորդ օրը հրկիզել էին «Քաղաքացիական պայմանագրի» քաղաքապետի թեկնածուի նախընտրական շտաբի ղեկավարի մեքենան և տան դուռը։ Հրկիզման դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել՝ գույքը դիտավորությամբ ոչնչացնելու կամ վնասելու հոդվածով։ Շտաբի ղեկավար Վահան Սարիբեկյանը ճանաչվել է տուժող։
Լրագրողների հետ զրույցում էլ ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը ասել էր. «Դա շինծու, սարքած գործ էր։ Վարչապետը պետք է պարտադրի, որպեսզի այդ գործը բացահայտվի: Պետք է բացահայտվի և մեղավորները պետք է Աբովյանից բացակայեն»։
Նշենք, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը առաջին անգամ Քննչական կոմիտե ծանուցումը ստանալուց հետո այն պատռել էր:

Гагика Царукяна вновь пригласили на допрос
Лидера парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна повторно пригласили на допрос. Об этом «News.am» сообщила начальник информации и по связям с общественностью Следственного комитета Наира Арутюнян.
Она отметила, что письмо отправлено в Национальное собрание.
Напомним, что в канун выборов мэра города Абовяна был совершен поджог автомобиля и двери дома главы предвыборного штаба кандидата в мэры от партии «Гражданский договор». По факту поджога возбуждено уголовное дело по статье об умышленном уничтожении или порче имущества. Руководитель предвыборного штаба Ваган Сарибекян был признан потерпевшим.
В беседе с журналистами Гагик Царукян заявил: «Это сфабрикованное дело. Премьер-министр должен потребовать, чтобы это дело было раскрыто. Оно должно быть раскрыто, и виновные должны отсутствовать в Абовяне».