Մանվել Գրիգորյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել
armdaily.am տեղեկություններով՝ ԱԺ նախկին պատգամավոր, անազատության մեջ գտնվող Մանվել Գրիգորյանի որդուն՝ Էջմիածնի նախկին քաղաքապետ Կարեն Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Մեզ հաջողվեց պարզել, որ Կարեն Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել առանձնապես խոշոր չափերի յուրացում կատարելու համար, խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը։ Խոսքը ավելի քան 30մլն դրամի մասին է. բանն այն է, որ Գրիգորյանը իր հոր թիկնապահին ու բազմաթիվ անձանց աշխատանքի է ընդունել քաղաքապետարանում, վարձատրել պետբյուջեի հաշվին։
Քննչական կոմիտեի տեդեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը ArmDaily.am-ի հետ զրույցում հաստատեց տեղեկությունները՝ նշելով, որ ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա Էջմիածին քաղաքային համայնքի նախկին ղեկավարին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (երեք դրվագ), 38-179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (երկու դրվագ), 38-179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով:

Сыну Манвела Григоряна предъявлено обвинение
Сыну бывшего депутата, генерала Манвела Григоряна, экс-мэру города Эчмиадзин Карену Григоряну предъявлено обвинение. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
В СК сейчас ведется расследование в направлении выяснения всех обстоятельств случаев злоупотреблений, выявленных в мэрии Эчмиадзина.
По факту злоупотреблений возбуждено уголовное дело. Злоупотребления касаются периода с 1 января 2015 года по 30 июля 2018 года.
В результате проделанных работ выявлены 7 эпизодов присвоения, имеющих отношение к муниципалитету Эчмиадзина. На основе приобретенных достаточных доказательств бывшему руководителю мэрии предъявлено обвинение по 1 пункту 3 части 38-179 статьи (3 эпизода), 1 и 3 пунктам 2 части 38-179 статьи (2 эпизода), 1 пункту 2 части 38-179 статьи и 1 и 3 пунктам 2 части 179 статьи УК Армении.