«Georgian Airways»-ը Ռուսաստանի արգելքից հետո 2 անգամ մեծացրել է Երևան չվերթների թիվը
Georgian Airways ընկերությունը Ռուսաստանից թռիչքների ժամանակավոր արգելք մտցնելուց հետո Թբիլիսի–Երեւան չվերթների հաճախությունը երկուշաբթիից մեծացրել է 7-ից մինչեւ 14-ի: Այս մասին հայտնել են Վրաստանի Քաղաքացիական ավիացիայի գործակալության մամուլի ծառայությունից:
«Georgian Airways-ն այսօրվանից օդային գծում կավելացնի 7 հաճախություն եւ մինչեւ ամառային նավիգացիոն սեզոնի ավարտը կկատարի շաբաթական 14 կանոնավոր թռիչք: Ավիաընկերությունը համապատասխանաբար՝ ուղեւորներին կառաջարկի ամեն օր 2 չվերթ Թբիլիսիից Երեւան»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Դրանից բացի՝ ավիաընկերությունը հուլիսի 1-ից կսկսի ուղիղ չվերթներ իրականացնել Բաթումի հանգստավայրային քաղաքից Երեւան: Բաթումիից օդանավը Հայաստանի մայրաքաղաք կթռչի ամեն օր՝ մինչեւ ամառային նավիգացիոն սեզոնի ավարտը: Բաթումիից եւ Թբիլիսիից Երեւան չվերթները կիրականացնեն Boeing 737, Embraer ERJ190 եւ CRJ200 տեսակի օդանավերը:

«Georgian Airways» в два раза увеличила количество рейсов в Ереван после запрета России
Авиакомпания «Georgian Airways» с понедельника увеличила частоту рейсов Тбилиси-Ереван с 7 до 14 после ввода временного заперта на полеты из России. Об этом сообщили в пресс-службе Агентства гражданской авиации Грузии.
«С сегодняшнего дня «Georgian Airways» на воздушной линии добавляет семь частот и до конца летнего навигационного сезона будет выполнять 14 регулярных полетов в неделю. Соответственно, авиакомпания предложит пассажирам в день два рейса из Тбилиси в Ереван», – сказано в сообщении.
Кроме того, с 10 июля авиакомпания начинает выполнять прямые рейсы из курортного города Батуми (Аджарская АР) в Ереван. Самолет из Батуми в армянскую столицу будет летать ежедневно до окончания летнего навигационного сезона. Рейсы в Ереван из Батуми и Тбилиси будут осуществлять самолеты типа «Boeing 737», «Embraer» ERJ190 и CRJ200.