ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ
ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովը, Բեռնար Ֆասիեն և Ռոբերտ Բրադկեն հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ։
Ինչպես հաղորդվում է ԵԱՀԿ պաշտոնական կայքում, հայտարարության մեջ նշվում է, որ համանախագահները հանդիպել են ապրիլի 22-ին և քննարկել վերջին իրադարձությունները, այդ թվում նաև Վաշինգտոնում, Բաքվում և Մոսկվայում անցկացրած բարձր մակարդակով հանդիպումները։
«Համանախագահներն այդ հանդիպումները գնահատել են որպես նոր զարկ ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում մադրիդյան սկզբունքների շրջանակում։ Համանախագահները մայիսի սկզբում այց կկատարեն Վիեննա՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին տեղեկացնելու այս հաջողությունների մասին»։

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ выступили с совместным заявлением
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Юрий Мерзляков, Бернар Фасье и Роберт Брадтке по итогам очередного визита в регион выступили с совместным заявлением.
Как сообщает официальный сайт ОБСЕ, в заявлении говорится о том, что сопредседатели встретились в Москве 22 апреля и обсудили развитие последних событий, в том числе провели встречи на высоком уровне в Вашингтоне, Баку и Москве:
«Сопредседатели оценили эти встречи как новый толчок для мирного урегулирования Карабахского конфликта в рамках мадридских принципов. Сопредседатели в начале мая совершат визит в Вену для информирования Минской группы ОБСЕ об этих усилиях», - говорится в заявлении.