Այսօր կհանդիպեն Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի հոգևոր առաջնորդները
Ապրիլի 25-ին Բաքվի «Թեզե Փիր» համալիրում հանդիպել են տարբեր կրոնների և դավանանքների հոգևոր առաջնորդները, ովքեր ԱՊՀ միջկրոնական խորհրդի կլոր սեղան են անցկացնում։
Միջոցառման բացման արարողության ժամանակ ելույթ է ունեցել շեյխ ուլ իսլամ Փաշաձեն.
-Մեզ բոլորիս մեծածավալ աշխատանք է սպասվում, և ես վստահ եմ, որ աշխարհի խաղաղության ու կայունության վերականգնման գործում հոգևոր գործիչները շատ բանի են ընդունակ։
Ապրիլի 26-ին միջկրոնական գագաթնաժողովի շրջանակներում տեղի կունենա նաև, Մոսկվայի ու Համայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին  Բ-ի  և շեյխ ուլ իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշաձեի եռակողմ հանդիպումը, ինչպես նաև ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի բարձր փոխգործակցության խմբի նիստեր կանցկացվեն։

Сегодня в Баку состоится встреча духовных лидеров Армении, России и Азербайджана
25-го апреля в Большом конференц-зале комплекса мечети «Тезе Пир» (Азербайджан, Баку) встретились духовные лидеры различных религий и конфессий. Встреча была приурочена к международному форуму - Бакинскому Саммиту религиозных лидеров мира.
Во время церемонии открытия выступил председатель Управления мусульман Кавказа шейх уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде.
«Нас всех ждет объемная работа, и я уверен, что в вопросе восстановления мира и стабильности в мире духовные лидеры способны на многое», - сказал Пашазаде.
26-го апреля в рамках межрелигиозного саммита состоится трехсторонняя встреча патриарха Московского и Всея Руси Кирилла, Католикоса Всех армян Гарегина II и шейх уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде.