Փաշինյանը լոսանջելեսյան հանդիպումը համայնքի հետ համարում է տապալված․ «Հրապարակ»
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը լոսանջելեսյան հանդիպումը համայնքի հետ համարում է տապալված, քանի որ ի սկզբանե պլանավորված էր, որ մասնակցելու է 30-35 հազար մարդ՝ «Գրանդ փարկը» կարող է տեղավորել մինչև 30 հազար, բայց կազմակերպիչներին քաղաքապետարանը հնարավորություն էր տվել կողքի փողոցները փակելու հաշվին լրացուցիչ 5-6 հազար մարդու տեղ էլ ապահովել:
Դրանից զատ, Լոս Անջելես քաղաքի 14 տարբեր վայրերից ավտոբուսներ էին տրամադրվել` մարդկանց «Գրանդ փարկ» տեղափոխելու համար, զեղչեր էին արվել մոտակա բոլոր կայանատեղիներում մեքենաների կայանման համար։ Սակայն, ըստ ամերիկյան լրատվամիջոցների, մասնակցել է ընդամենը 10 հազար մարդ: Առավել խայտառակ իրավիճակ է եղել կոնգրեսականների մասնակցության հարցում․ հրավիրված են եղել 53 կոնգրեսական և սենատոր, սակայն միջոցառմանը մասնակցել է միայն մեկ կոնգրեսական՝ Ադամ Շիֆը, ով համարվում է Թրամփի ամենաոխերիմ թշնամիներից մեկը:
Համայնքում շշուկներ կան, որ այցի արդյունքներից դժգոհության պատճառով մոտ ժամանակներս պաշտոնին կարող են հրաժեշտ տալ ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանն ու Լոս Անջելեսում գլխավոր հյուպատոսը»,-գրում է թերթը:

Пашинян считает встречу с армянской общиной в Лос-Анджелесе провалившейся – «Грапарак»
Премьер-министр Никол Пашинян считает встречу с армянской общиной в Лос-Анджелесе провалившейся, поскольку изначально планировалось, что в ней примет участие 30-35 тыс. человек: «Гранд-парк» может вместить до 30 тыс. человек, но организаторы позволили мэрии за счет перекрытия соседних улиц обеспечить дополнительные места для 5-6 тыс. человек. Об этом пишет газета «Грапарак».
Кроме того, были предоставлены автобусы из 14 различных районов в Лос-Анджелесе для перевозки людей в «Гранд-парк», и были сделаны скидки на парковку на всех близлежащих парковках.
Однако, по информации американских СМИ, во встрече приняли участие всего 10 000 человек.
«Более позорная ситуация сложилась в вопросе участия в конгрессменов: были приглашены 53 конгрессмена и сенатор, однако в мероприятии принял участие только один конгрессмен – Адам Шифф, считающийся одним из самых заклятых врагов Трампа.
В общине ходят слухи, что из-за недовольства результатами визита в ближайшее время со своими должностями могут распрощаться посол Армении в США и генеральный консул в Лос-Анджелесе», – пишет газета.