Մամուլի ասուլիսով են հանդես եկել տարբեր տարիներին սահմանում, բանակում և պատերազմի դաշտում զոհված և վիրավոր զինծառայողների հարազատները։
Նրանք պահանջում են աջակցություն՝ մարտի 1-ի զոհերի և վիրավորների հարազատներին տրվող աջակցության՝ 30 և 15 մլն դրամի չափով։
Սեպտեմբերի 19-ին կառավարության դիմաց բողոքի ակցիայի ժամանակ նրանց մոտեցավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Հանդիպման արդյունքները նրանց չգոհացրեց և որոշեցին հետագա անելիքների մասին հայտնել վարչապետի՝ ԱՄՆ այցից հետո։
Զոհված զինծառայողների ծնողները պահանջներ են ներկայացրել վարչապետին (տեսանյութ)

Родители погибших солдат выдвинули премьеру требование (видео)
Родные погибших и раненых в различные годы на границе, в армии и на поле боя военнослужащих дали сегодня пресс-конференцию.
Они требуют от государства финансовой помощи в размере, оказанном родным погибших и раненым в ходе событий 1 марта 2008 года (по 30 и 15 млн драмов соответственно).
Напомним, что в ходе акции протеста перед зданием правительства 19 сентября к ним вышел премьер Никол Пашинян.
Результаты этой встречи их не удовлетворили, и они решили сообщить премьеру о своих дальнейших шагах после его возвращения из США.