Չինաստանի արտգործնախարարն այսօր ժամանելու է Հայաստան
ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայության հաղորդագրության համաձայն՝ Չինաստանի ԱԳ գերատեսչության ղեկավար Յան Ցզեչին Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով փետրվարի 16–17 պաշտոնական այցով գտնվելու է Հայաստանում։
–Չինաստանի նախարարի այցը դառնալու է նման մակարդակով ԿԺՀ բարձրաստիճան պաշտոնյայի առաջին այցը հանրապետություն Հայաստանի անկախացումից ի վեր։ Այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել հայ–չինական հարաբերությունների ամրապնդման ու զարգացման հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային ու միջազգային խնդիրների լայն շրջանակ, – ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Այցի շրջանակներում Ցզեչին հանդիպումներ է ունենալու նախագահ Սերժ Սարգսյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ։

Глава МИД Китая посетит Армению
16-17 февраля, по приглашению министра иностранных дел Армении Эдварда Налбандяна, в Армению прибудет глава МИД Китая Ян Цзечи, сообщили в пресс-службе МИД Армении.
«Это первый визит столь высокопоставленного представителя Китая в Армению с момента провозглашения независимости. В ходе предстоящих встреч предполагается обсудить развивающиеся армяно-китайские связи, рассмотреть вопросы углубления отношений и затронуть ряд вопросов, имеющих международное значение», - отмечено в сообщении МИД РА.
В ходе визита китайский министр встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, Католикосом всех армян Гарегином II, премьер-министром Тиграном Саркисяном и министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном.