Հայաստանում ալյուրի գինը կրկին բարձրացել է
Այս շաբաթ և կիրակի Հայաստանում ալյուրը կրկին թանկացել է։ 50 կգ կշռող մեկ պարկ ալյուրի գինը հասել է 13 հազ. դրամի: Սա վերջին մեկ ամսվա ընթացքում ալյուրի գնի արդեն 2–րդ բարձրացումն է։ 2011թ. հունվարին մեկ պարկ ալյուրը 11 հազ.–ից դարձել էր 12 հազ. դրամ: Ալյուրի թանկացումը, բնականաբար, հերթական անգամ հանգեցրել է նաև հացամթերքի թանկացման։
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովից «7օր»–ին այս կապակցությամբ ընդամենը փոխանցել են, որ ցորենի և ալյուրի շուկայի հետ կապված՝ իրենք ամենօրյա մոնիթորինգ են իրականացնում և համեմատում միջազգային շուկայի գների հետ։
–Դիտարկվող ժամանակահատվածում միջազգային շուկայում ևս գների աճ է նկատվել,–ասել է հանձնաժողովի մամուլի խոսնակ Նելլի Դանիելյանը։

В Армении снова повысилась цена на муку
В эти выходные в Армении вновь повысилась цена на муку: мешок муки (50кг) теперь стоит 13 тысяч драмов (около 35 долларов). Это уже второй случай повышения цен на муку за последний месяц. В январе 2011г. цена за мешок муки повысилась с 11 тысяч до 12 тысяч драмов. Рост цен на муку, естественно, в очередной раз привел к повышению цен и на хлебобулочные изделия.
В связи с этим «7or» обратился в Государственную комиссию по защите экономической конкуренции РА, где нам лишь сообщили, что они ежедневно проводят мониторинг рынка пшеницы и муки и сравнивают показатели с ценами на международном рынке.
«За наблюдаемый период на международном рынке также отмечен рост цен», - заявила пресс-секретарь комиссии Нелли Даниелян.