Ալբանիայի վարչապետի ապագա հարսը զոհվել է երկրաշարժի հետեւանքով
Ալբանիայի վարչապետի ապագա հարսը զոհվել Է լույս նոյեմբերի 26-ի գիշերը տեղի ունեցած 6,4 մագնիտուդով երկրաշարժի հետեւանքով, որի զոհ Է դարձել, ըստ վերջին տվյալների, 48 մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Daily Mail թերթը՝ վկայակոչելով կառավարության ղեկավարի որդուն:
Հրատարակության տվյալներով՝ վարչապետի որդին՝ Գրեգոր Ռաման, իր Instagram-օգտահաշվում գրել Է, որ իր «ամենամոտիկ մարդը եղել Է փլատակներում հայտնաբերված մարդկանց մեջ»:
Ինչպես նշում Է հրատարակությունը, Քրիստի Ռեչին՝ Գրեգորի հարսնացուն, զոհվել Է իր հոր, մոր եւ եղբոր հետ միասին: Albanian Daily News հրատարակությունը գրում Է, որ նրա անունը նույնպես տեղ Է գտել զոհվածների ցուցակում, որը երկրի պաշտպանության նախարարության կողմից հրապարակվել Է նոյեմբերի 28-ի երեկոյան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Будущая невестка премьер-министра Албании погибла при землетрясении
Будущая невестка премьер-министра Албании с погибла в результате землетрясения магнитудой 6,4, жертвами которого стали почти 50 человек. Об этом сообщает газета «Daily Mail» со ссылкой на сына главы правительства.
По данным издания, сын премьера Грегор Рама написал в своем «Instagram»-аккаунте, что «самый близкий» ему человек был среди людей, «найденных под завалами».
Как отмечает издание, Кристи Речи, невеста Грегора, погибла вместе со своим отцом, матерью и братом. Ее имя также присутствует в списке погибших, опубликованном министерством обороны страны в четверг вечером, пишет издание «Albanian Daily News».