Նախարարությունից գազի նոր սակագնի մասին դեռ ոչինչ չեն ասում
Փետրվարի 9-ին՝ ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ, ՀՀ Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանն ասել էր՝ գազի սակագնի շուրջ բանակցությունները դեռևս շարունակվում են, և մինչև փետրվարի վերջը պարզ կդառնա, թե գազը ինչ սակագնով կվաճառվի Հայաստանին։
«7օր»–ն այսօր ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարարությունից հետաքրքվել է, թե դրա վերաբերյալ ի՞նչ է պարզվել։ Նախարարության մամուլի խոսնակ Լուսին Հարությունյանը պատասխանել է, թե առայժ ոչ մի տեղեկություն չկա և լինելուն պես այդ մասին անպայման կհայտարարեն։
Հարցին՝ հնարավո՞ր է՝ գազի սակագինը պետք է պարզվի փետրվարի 25-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հանդիպումից, Լ. Հարությունյանը պատասխանել է, թե ինքը երկու երկրների նախագահների օրակարգին ծանոթ չէ և չգիտի, թե նրանք ինչ հարցեր են քննարկելու։

В Министерстве пока ничего не говорят о новом тарифе на газ
9 февраля во время брифинга в Национальном собрании министр энергетики и природных ресурсов РА Армен Мовсисян заявил, что переговоры вокруг нового тарифа на газ пока продолжаются, и до конца февраля станет известно, по какой цене газ будет продаваться Армении.
Сегодня корреспондент «7or» связался с пресс-службой Министерства энергетики и природных ресурсов РА с целью узнать, что же выяснилось относительно этого. Пресс-секретарь министерства Лусине Арутюнян ответила, что пока у них нет никакой информации и при поступлении информации они обязательно проинформируют.
На вопрос о том, возможно ли, что новый тариф на газ станет известен после запланированной на 25 февраля в Санкт-Петербурге встречи президентов Армении и России Сержа Саргсяна и Дмитрия Медведева, Л.Арутюнян ответила, что не знакома с повесткой дня президентов и не в курсе, какие вопросы будут обсуждаться в ходе встречи.