NordWind-ի ինքնաթիռը լուրջ վնասվածքներ է ստացել Անթալիայում արտակարգ վայրԷջք կատարելիս
Ռուսաստանի Nordwind Airlines ընկերության մարդատար ինքնաթիռը, որը թռչում Էր Մոսկվայից, հունվարի 10-ին կոշտ վայրԷջք Է կատարել Անթալիայում: Այդ մասին հայտնել Է թուրքական Airporthaber պորտալը, որը հետեւում Է քաղաքացական ավիացիայի ոլորտի իրադարձություններին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պորտալի տվյալներով՝ A321-200 ինքնաթիռի օդաչուներն արտակարգ վայրԷջք են խնդրել Անթալիայում օդանավի ծխոտման պատճառով: ՎայրԷջքի ժամանակ ինքնաթիռի շասսիներից մեկը հարվածից դեֆորմացրել Է ֆյուզելաժը: Պորտալը հրապարակել Է վնասված մասի լուսանկարը, որտեղ երեւում են դեֆորմացիան եւ օդանավի վնասված երեսվածքը:

Самолет «NordWind» получил серьезные повреждения при экстренной посадке в Анталье
Пассажирский самолет российской компании «Nordwind Airlines», летевший из Москвы, в пятницу совершил жесткую посадку в Анталье. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил турецкий портал «Airporthaber», который отслеживает события в сфере гражданской авиации.
По его данным, пилоты лайнера A321-200 запросили экстренную посадку в Анталье в связи с задымлением. Во время посадки одно из шасси самолета от удара деформировало фюзеляж. Портал публикует фотографию поврежденного участка, на которой видна деформация и поврежденная обшивка судна.