Բացօթյա առևտրով զբաղվողները շարունակում են իրենց բողոքն ընդդեմ քաղաքապետի որոշման
Այսօր` ժամը 12։00–ին, բացօթյա առևտրով զբաղվող քաղաքացիները հերթական անգամ բողոքի գործողություն են իրականացնելու Երևանի քաղաքապետարանի մոտ։ Այս մասին «7օր»–ին տեղեկացրել է բացօթյա առևտրով զբաղվող անձանց համակարգող խմբի անդամ Նարինե Վարդանյանը։
Նա նշել է, որ իրենք քաղաքապետարանի մոտ հավաքվում են այն ակնկալիքով, որ կստանան փետրվարի 22–ին այնտեղ ներկայացրած պահանջագրի պատասխանը։
Հիշեցնենք՝ տեսնելով, որ Երևանի քաղաքապետարանն իրենց բողոքներին որևէ կերպ չի արձագանքում, բացօթյա առևտրով զբաղվող քաղաքացիները որոշել էին ավելի կանոնակարգված պայքար տանել և ստորագրահավաք էին սկսել։
Բացօթյա առևտրով զբաղվող անձինք պահանջում են. «Չկիրառե՛լ այս հակաժողովրդական օրենքը և թույլատրել մեզ շարունակել վաստակել մեր ընտանիքի օրվա ապրուստը։ Իշխանություններին ահազանգում ենք, որ բացօթյա առևտուրն արգելելու հետևանքով առաջացած ճգնաժամը կհանգեցնի արտագաղթի մի նոր ալիքի, և պետության ներսում է՛լ ավելի կսրի սոցիալական լարվածությունը»։

Очередная акция протеста у здания мэрии Еревана
Сегодня, в  12:00, граждане, занимающиеся уличной торговлей, в очередной раз проведут акцию протеста у здания мэрии Еревана. Об этом сообщила «7or» член координационной группы лиц, занимающихся уличной торговлей, Нарине  Варданян.
По ее словам, они соберутся у здания мэрии с надеждой на то, что получат ответ на представленную 22 февраля петицию.
Как сообщалось ранее, видя, что мэрия Еревана никак не реагирует на их протест, граждане, занимающиеся уличной торговлей, решили вести еще более организованную борьбу, начав сбор подписей.
Итак, они требуют: «Не применять этот антинародный закон и позволить нам продолжать зарабатывать необходимые средства существования для своих семей. Мы сообщаем властям, что кризис, появившийся из-за запрета на уличную торговлю, приведет к новой волне эмиграции и к еще большему обострению социальной напряженности  внутри страны».