Հայկական բանակը մեր ժողովրդի պայքարի և միասնական ջանքերի արդյունքն է․ Հրայր Թովմասյան
Շնորհավորում եմ բոլորիս Հայոց բանակի օրվա կապակցությամբ։ Այս խորհրդանշական օրը ոչ միայն լավ առիթ է ևս մեկ անգամ երախտիքի խոսք ասելու և շնորհավորելու մեր բոլոր զինծառայողներին՝ զինվորներին, սպաներին և գեներալներին, այլև վերհիշելու Արցախյան գոյամարտի, Հայաստանի սահմանների պաշտպանության, մեր երկրի անկախության և ազատության համար պայքարի ողջ փառահեղ տարեգրությունը, որի ամեն մի դրվագը հպարտության և հերոսության յուրօրինակ դրսևորում է։
Հայկական բանակը մեր ժողովրդի պայքարի և միասնական ջանքերի արդյունքն է, որի ամեն մի նոր հաջողության մեջ ամփոփված են մեր համազգային իղձերը, ժողովրդավար և օրենքի գերակայության երկիր ունենալու ձգտումները:
Այս օրը տոն է դարձել մեր ժողովրդի զավակների կյանքի գնով։ Հավերժ փառք Հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում իրենց կյանքը նվիրաբերած մեր ժողովրդի քաջարի զավակներին։
Այս օրը տոն է մեր երկրի սահմաններն անառիկ պահող մեր զինվորների ու սպաների շնորհիվ: Ուժ և խաղաղ ծառայություն եմ մաղթում մեր բոլոր զինծառայողներին։

Грайр Товмасян: «Армянская армия – результат борьбы и совместных усилий нашего народа»
Поздравляю всех нас с Днем Армянской армии. Этот символический день не только хороший повод еще раз выразить нашу благодарность и поздравить всех наших военнослужащих – солдат, офицеров и генералов, но и вспомнить всю славную хронику карабахской войны, защиты границ Армении, борьбы за свободу нашей страны, каждый эпизод которой является уникальным проявлением гордости и героизма.
Армянская армия – результат борьбы и совместных усилий нашего народа, в каждом новом успехе которого подытожены наши общенациональные чаяния, наши стремления к демократической стране, где царит верховенство закона.
Этот день стал праздником ценой жизни сынов нашего народа. Вечная слава отважным сынам нашего народа, пожертвовавшим своей жизнью во время защиты Родины.
Этот день является праздником благодаря нашим солдатам и офицерам, которые защищают границы нашей страны. Желаю сил и мирной службы всем нашим военнослужащим.