Վահան Հովհաննիսյան. «Հասարակության մեջ պայթելու միտում կա»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով ներքաղաքական խնդիրներին` ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն ասել է, թե երկրում պայթյունավտանգ, բայց ոչ հեղափոխական իրավիճակ է ստեղծված։
–Հեղափոխական վիճակի և պայթյունավտանգ իրավիճակի միջև տարբերություն կա, որովհետև հեղափոխական վիճակը նաև ուղեղների, մտածելակերպի, մոտեցումների փոփոխություն է ենթադրում։ Ես դա դեռ չեմ տեսնում։ Սովից, անելանելիությունից, անարդարությունից ըմբոստանալու, պայթելու միտում հասարակության մեջ կա, բայց այդ պայթյունը Հայաստանում այս պահի դրությամբ կարող է և չբերել հեղափոխության, որովհետև այդ դրական փոփոխությունների համար պետք է նաև դրական լիցք, այլ ոչ թե միայն ատելություն,  նախանձ և վրեժխնդրության զգացում,–ասել է։
Ըստ Վահան Հովհաննիսյանի՝ այս պայթյունավտանգ իրավիճակը, հնարավոր է, հեղաշրջման հանգեցնի, սակայն դա նաև կարող է դրական արդյունք չտալ։

В стране сложилась взрывоопасная ситуация – Ваан Ованнисян
Говоря на встрече с журналистами о внутриполитических проблемах, глава парламентской фракции АРФД Ваан Ованнисян отметил, что в стране сложилась взрывоопасная, но не революционная ситуация.
«Между революционным положением и взрывоопасной ситуацией есть разница, поскольку революционное положение предполагает также изменение мировоззрений и подходов. Я пока не вижу этого. В обществе есть тенденция к восстанию, взрыву от голода, безвыходности и несправедливости, но на данный момент этот взрыв в Армении не может привести к революции, потому что для этих положительных изменений необходим новый позитивный заряд, а не только ненависть, зависть и чувство мести», - сказал Ованнисян.
По мнению Ваана Ованнисяна, эта взрывоопасная ситуация, возможно,  приведет к перевороту, но это может и не дать положительного результата.