Վայոց Ձորի նախկին մարզպետ Տրդատ Սարգսյանը բանակի սպայի՝ փոխգնդապետի դաժան ծեծի պատմությունից որոշ ժամանակ անց ակտիվ մասնակցում է հանրաքվեի քարոզարշավին. «Հրապարակ»
«Հեղափոխականներն իրենց ցինիզմով գերազանցում են նախկին կոռումպացված ռեժիմին: Թվում էր, թե Վայոց ձորի նախկին մարզպետ Տրդատ Սարգսյանը բանակի սպայի՝ փոխգնդապետի դաժան ծեծի պատմությունից և իր հրաժարականից հետո որոշ ժամանակ ընդհատակում կմնա, որպեսզի մոռացության մատնվի այդ բարբարոսությունը, սակայն նա ակտիվորեն մասնակցում է ապրիլի 5-ին կայանալիք հանրաքվեի քարոզարշավին:
Երեկ մենք փորձեցինք Սարգսյանից տեղեկանալ՝ օգնո՞ւմ, թե՞ վնասում է քարոզարշավին, և կատարվածից հետո մարդիկ ինչպե՞ս են ընդունում իրեն, հատկապես, որ փոխգնդապետն էլ դեռևս դուրս չի եկել կոմայից, իսկ նրան կոմատոզ վիճակի հասցնող գլխավոր մեղադրյալն էլ օրերս դատարանի որոշմամբ գրավով ազատ է արձակվել։
Նախկին մարզպետը մեր հարցին պատասխանելու փոխարեն հոխորտաց, թե մեզ հետ կխոսի միայն դատարանում․ նա հայց է ներկայացրել «Հրապարակի» դեմ՝ հենց փոխգնդապետի մասին մեր հրապարակումների առիթով»,-գրում է թերթը։

Ушедший в отставку после жестокого избиения подполковника экс-губернатор Трдат Саркисян активно участвует в агитационной кампании – «Грапарак»
Газета «Грапарак» пишет, что революционеры превосходят своим цинизмом прежний коррумпированный режим. Казалось бы, что после истории с жестоким избиением офицера армии – подполковника Ара Мхитаряна и своей отставки бывший губернатор Вайоц Дзора Трдат Саркисян некоторое время должен был оставаться в тени, пока это варварство забудется, однако он активно участвует в агитационной кампании к конституционному референдуму 5 апреля.
«Вчера мы попытались узнать у Саркисяна, он помогает или вредит агитационной кампании и как после произошедшего люди относятся к нему, особенно с учетом того, что подполковник все еще находится в коме, а главный обвиняемый в его доведении до коматозного состояния на днях был освобожден под залог решением суда.
Бывший губернатор вместо ответа на наш вопрос пригрозил, что будет говорить с нами в суде: он подал иск против газеты «Грапарак» именно из-за наших публикаций о подполковнике», – отмечает издание.