Հայաստանում հայտնաբերվել է նոր կորոնավիրուսի 23 դեպք. երեք նոր դեպքը կապված է Էջմիածնի հետ
Հայաստանում արդեն առկա է նոր կորոնավիրուսով վարակվելու 23 հաստատված դեպք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
«Քիչ առաջ ավարտեցինք նոր կորոնավիրուսի 52 հետազոտություն, որից 49-ը բացասական էր, իսկ 3-ը դրական: Բոլոր նոր դրական դեպքերը կապված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել:
Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 23 դեպք: 1-ին պացիենտի կրկնակի հետազոտության պատասխանը կլինի այսօր երեկոյան և բացասական լինելու դեպքում, նա դուրս կգրվի հիվանդանոցից:
21 պացիենտների առողջական վիճակը բավարար է, այդ թվում` երեխայի: Մյուս 2 պացիենտի մոտ առկա է թոքաբորբ, նրանց կյանքին նույնպես վտանգ չի սպառնում»,-ասվում է գրառման մեջ:

Число заразившихся в Армении коронавирусом выросло до 23
В Армении выявлено 3 новых случая заражения коронавирусной инфекцией – всего 23. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
«Мы провели 52 теста на коронавирус, из которых 49 оказались отрицательными, а три показали положительный результат. Все новые пациенты связаны со случаем Эчмиадзина и изначально были изолированы», – отметил Торосян.
Таким образом, всего число зараженных в Армении достигло 23 человек. Результат повторного теста одной из пациенток будет готов сегодня вечером.
Состояние 21 пациента удовлетворительное, в том числе зараженного ребенка. Еще у двух пациентов диагностировано воспаление легких, но их жизни ничего не угрожает.