Կփակվի Երևանի քաղաքապետարանի գլխավոր մասնաշենքում գործող «Մեկ պատուհան» գրասենյակը
Առողջապահության նախարարության առաջարկով, կորոնավիրուսի վարակի տարածման հավանականությունը նվազեցնելու նպատակով, մարտի 17-ից
կփակվի #Երևանի_քաղաքապետարանի գլխավոր մասնաշենքում (Արգիշտի 1) գործող «Մեկ պատուհան» գրասենյակը։
Քաղաքացիների դիմումների ընդունումը կկազմակերպվի Երևանի քաղաքապետարանի Բյուզանդի 1/3 հասցեում գործող մասնաշենքում։
Կդադարեցվեն քաղաքացիների ընդունելությունները ստորաբաժանման ղեկավարների և վարչական շրջանների աշխատակիցների կողմից։
Կչեղարկեն քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների աշխատակիցների մասնակցությունը ցանկացած բնույթի հավաքներին, նիստերին, միջոցառումներին, բացառությամբ այն դեպքերի, եթե դրանք անցկացվում են հեռակա կարգով։
Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ գործերով հարուցված վարչական վարույթի լսումները հետաձգվում են։
Քաղաքացիներին կոչ ենք անում օգտվել քաղաքապետարանի պաշտոնական կայքում հասանելի առցանց գործիքներից՝ վճարումներ կատարելու և դիմումներ մուտք անելու համար։
Դիմումների համար՝ http://arcanc.yerevan.am/am/fast-app/
Հիշեցնենք նաև, որ Երևանի քաղաքապետարանում, ինչպես նաև բոլոր վարչական շրջաններում գործում են թեժ գծեր https://www.yerevan.am/am/hot-line/

В мэрии Еревана закрывается служба «Одного окна», отложены слушания по административным производствам
Для сокращения вероятности распространения коронавирусной инфекции, мэрия Еревана, по предложению министерства здравоохранения, закроет с 17 марта действующую в главном корпусе мэрии службу «Одного окна» (Аргишти 1). Прием заявлений граждан будет организован по адресу Бюзанда 1/3.
Прекращаются также приемы граждан со стороны руководителей подразделений и сотрудников административных районов.
Отменяются любые собрания, заседания, мероприятия с участием сотрудников мэрии Еревана и административных районов, за исключением тех случаев, когда они проводятся в дистанционном режиме.
Откладываются слушания по административному производству, возбужденному по делам об административном правонарушении.
Мэрия Еревана призывает граждан пользоваться доступными на официальном сайте онлайн инструментами для выполнения платежей и регистрации заявлений.