Րաֆֆի Հովհաննիսյան. «Սա իմ մարմնի միգուցե վերջին քննությունն է»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, «Ժառանգություն» կուսակցության նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը բաց համաժողովում իր ելույթի վերջում հայտարարել է, թե անցնում է հացադուլի:
Գիշերը Րաֆֆի Հովհաննիսյանն  անցկացրել է Ազատության հրապարակում։
Այսօր  նա «7օր»–ին ասել է, թե ինքնազգացողությունը լավ է, և ինքը շարունակելու  է հացադուլն այնքան, ինչքան Աստված իրեն ուժ կտա։
–Չեմ կարող ասել, թե ինչքան կդիմանամ։ Դա Աստծո կամքն է, իմ մարմնի միգուցե վերջին քննությունն է,–ասել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Նա նաև նշել է, թե ճիշտ է, որ իր ընտանիքի որոշ անդամներ  հացադուլին դեմ են եղել՝ կապված առաջին հերթին առողջության հետ։
–Բայց իրենք այստեղ են՝ Արմենուհին (կինը,–«7օր»), Կարինը՝ իմ կրտսեր որդին, և կարող եմ հավաստել, որ իրենք և՛ հոգեպես, և՛ ֆիզիկապես, և՛ ողջ էությամբ զորավիգ են այս քաղաքացիական նախաձեռնությանը,–ընդգծել է Րաֆֆի Հովհաննիսյանը։
Ըստ նրա՝ ո՛չ Կարմիր խաչից, ո՛չ էլ առողջապահական գերատեսչությունից իր մոտ դեռ չեն եկել, բայց և  համոզմունք է հայտնել, որ, ըստ  կարգի, կներկայանան։

Раффи Ованнисян: «Быть может, это последнее испытание моего тела»
Как ранее сообщалось, председатель партии «Наследие» Раффи Ованнисян в завершении своего выступления на открытом съезде партии заявил, что объявляет голодовку.
Эту ночь лидер партии «Наследие» провел на Площади Свободы.
Сегодня он сказал «7or», что его самочувствие нормальное и он продолжит голодовку столько, сколько Бог даст ему сил.
«Не могу сказать, сколько я выстою. На то воля Божья. Быть может, это последнее испытание моего тела», - отметил Ованнисян.
По его словам, это правда, что некоторые члены его семьи были против голодовки, а это прежде всего связано со здоровьем.
«Но они здесь: моя жена Арменуи, младший сын Карин. Могу с уверенностью сказать, что они и морально, и физически, и всем своим существом поддерживают эту гражданскую инициативу», - сказал Ованнисян.
По его словам, к нему пока никто не пришел ни из Красного Креста, ни из ведомства по здравоохранению, но вместе с тем, он выразил убежденность в том, что, согласно установленному порядку, они посетят его.