Նեթանյահուի խորհրդականի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերել․ Times of Israel
Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի՝ ուլտրաօրթոդոքսալ համայնքի հարցերով խորհրդական Ռիվկա Փալուխի մոտ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել, հաղորդում Է Times of Israel թերթը։
Պարբերականի տվյալներով՝ Փալուխը որոշել է թեստ հանձնել, երբ կորոնավիրուս է հայտնաբերվել վերջինիս ամուսնու մոտ։ Թեստը դրական պատասխան է ցույց տվել։
Պարբերականը հայտնում է, որ Փալուխը Նեթանյահուի հետ վերջին անգամ շփվել է հինգշաբթի, սակայն հանդիպումն անցկացվել է «անհրաժեշտ հեռավորության պահպանմամբ»։
Ընդհանուր առմամբ, ինքնամեկուսացման մեջ է գտնվում յոթ պատգամավոր։ Սակայն նրանց թիվը կարող է զգալիորեն աճել, երբ պարզվի, թե ում հետ է վերջին շրջանում շփվել Փալուխը, գրում է պարբերականը։
Առողջապահության նախարարության վերջին տվյալներով՝ Իսրայելում գրանցվել է կորոնավիրուսի 4247 հաստատված դեպք, զոհերի թիվը հասել է 15-ի:
Վերջին տվյալներով՝ նոր տեսակի կորոնավիրուսով պայմանավորված հիվանդությունից վարակվածների թիվն ամբողջ աշխարհում գերազանցել է 700 000-ը։ Կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 33 976-ի, ապաքինվածներինը՝ 151 766-ի:

Коронавирус обнаружили у советника Нетаньяху – СМИ
У советника премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху по делам ультраортодоксальной общины Ривки Палух обнаружен коронавирус, передает РИА «Новости» со ссылкой на издание «Times of Israel».
По информации издания, сперва коронавирус был подтвержден у мужа Палух, после чего она также сдала анализы. Тест показал положительный результат.
Газета пишет, что Палух последний раз встречалась с премьером Нетаньяху в четверг, однако соблюдала необходимую дистанцию.
В настоящее время в Израиле находятся в самоизоляции 7 депутатов, однако после установления всех контактов Палух эта цифра может вырасти.
Всего в стране на данный момент подтверждено 4247 случаев инфицирования коронавирусом, скончались 15 человек.