Ստաս Միխայլովը հայտնել է, որ իր մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել
Ռուս հայտնի երգիչ Ստաս Միխայլովն Instagram սոցկայքի իր էջում պատմել է, որ ՌԴ սպառողների իրավունքների պաշտպանության ոլորտում հսկողություն իրականացնող «Ռոսպոտրեբնադզոր» դաշնային ծառայության թեստը հաստատել է իր մոտ կորոնավիրուսի առկայությունը։
«Ինքս երբեք չեմ մտածել, որ կբախվեմ դրան, սակայն, ցավոք, դա է իրականությունը։ Արդեն «Ռոսպոտրեբնադզոր»-ի թեստը հաստատել է, որ իրապես ինձ մոտ կորոնավիրուս է եղել»,- նկատել է արտիստը։
Երգչի խոսքով՝ նա շատ հաղորդագրություններ է ստացել, որոնցում նշվում է, որ մարդիկ ժամանակին են դիմել հիվանդանոցներ, և պարզվել է, որ կորոնավիրուս ունեն։ Միխայլովը նշում է՝ Ռուսաստանում բուժումը բարձր մակարդակով են իրականացնում։
«Պետք է հասկանաք, որ բժշկին ժամանակին դիմելը, թե՛ ձեր, թե՛ ձեր շրջապատի նկատմամբ հարգալից վերաբերմունքը լավ արդյունքներ կտա»,- նկատել է նա։
Երգիչը հավելել է, որ ինքնամեկուսացումն այս օրերին լավագույն բանն է, որ կարող ենք անել։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ստաս Միխայլովի մոտ երկկողմանի թոքաբորբ է ախտորոշվել, միևնույն ժամանակ կորոնավիրուսի թեստերը բացասական պատասխան էին ցույց տվել։

Стас Михайлов сообщил о заражении коронавирусом
Заслуженный артист России Стас Михайлов, который ранее перенес двустороннее воспаление легких, сообщил, что его результаты на коронавирус дали положительный результат. Об этом он рассказал у себя в «Instagram».
«Сам никогда не думал, что с этим столкнусь, но, к сожалению, это правда», – написал Михайлов. То, что артист перенес коронавирус, подтвердил тест Роспотребнадзора.
По словам артиста, при обнаружении первых симптомов следует вовремя обратиться за помощью к врачам, которые примут решение о госпитализации или домашнем карантине.
«Я получил большое количество сообщений о том, что сейчас люди вовремя обратились в больницы, и действительно пневмонии оказались коронавирусом, как и у меня», – написал он, указав, что своевременное обращение к врачам необходимо для успешной борьбы с заболеванием.