Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների ընդհանուր թիվը հասավ 300-ի՝ հայտնում է stopcov.ge-ն: 300 հաստատված դեպքից 3-ը՝ մահվան ելքով:
Առողջացել է 69 մարդ: Կարանտինում 4990 մարդ է, ստացիոնարում՝ 462: Օտար երկրներից Վրաստան բուժման է տեղափոխվել 3 քաղաքացի:
Ապրիլի 14-ին առաջին անգամ երկրում միանգամից 24 դեպք ավելացավ:
Ես ևս պատրաստ եմ եղել, կամ ու պատրաստ կլինեմ զոհվել հանուն Իրանի
Զիմբաբվեում և Հարավային Աֆրիկայում Իրանի դեսպանատները սոցիալական ցանցերում ծաղրել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի պահանջը՝ բացելու Հորմուզի նեղուցը։
Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Արցախի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Սուրբ Աստվածամոր Հովանու Մայր տաճարը ենթարկվել է վանդալիզմի։
09.04.2026 ● 23:57
09.04.2026 ● 20:09
09.04.2026 ● 12:44
09.04.2026 ● 12:40
09.04.2026 ● 12:38
09.04.2026 ● 12:29
09.04.2026 ● 11:35
09.04.2026 ● 10:30
08.04.2026 ● 23:41
08.04.2026 ● 20:10
08.04.2026 ● 20:02
300 վարակված. Վրաստանում կորոնավիրուսի թարմ տվյալները. alig.ge

Число подтверждённых случаев коронавируса в Грузии превысило 300
Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось до 306, вылечились 69 человек, сообщается на специальном сайте по мониторингу заболевания.
Зарегистрировано 3 смертельных случая, в режиме карантина находятся 4990 человек, под наблюдением 462.
Напомним, что правительство Грузии решило продлить чрезвычайное положение до 10 мая, вместе с этим запрещен въезд и выезд в крупные города страны, в том числе в Тбилиси. Власти также ввели всеобщий карантин и комендантский час с 21.00 до 6.00. Авиасообщение приостановлено со всеми странами.