Մ. Մինասյան. «Այն կողմից հնչում էին կոչեր, որոնք մեզ հուշում էին, որ մարդիկ տեղափոխվում են ավելի իրատեսական դաշտ է»
Այսօր հրավիրված ասուլիսի ժամանակ անդրադառնալով Ազատության հրապարակ ընդիմության մտնելուն՝ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության անդամ Մկրտիչ Մինասյանն ասել է, թե «նվաճել» բառը այս դեպքում շատ պաթետիկ է ասված, քանի որ նվաճում են այն դեպքում, երբ կան արգելքներ, դիմադրություն։
ՀՀԿ–ական պատգամավորը նշել է, թե Ազատության հրապարակ ընդդիմության մտնելը բարի կամքի դրսևորում է իշխանությունների կողմից։
–Այն կողմից հնչում էին կոչեր, որոնք մեզ հուշում էին, որ մարդիկ տեղափոխվում են ավելի իրատեսական դաշտ,–ասել է նա։

Митинг оппозиции на площади Свободы является проявлением доброй воли со стороны властей – депутат РПА
Говоря на сегодняшней пресс-конференции о митинге оппозиции на площади Свободы, депутат парламентской фракции РПА Мкртич Минасян отметил, что слово «отвоевать» в данном случае слишком патетично сказано, поскольку отвоевывают тогда, когда есть препятствия, сопротивление.
Депутат подчеркнул, что вступление оппозиции на площадь Свободы является проявлением доброй воли со стороны властей.
«По ту сторону озвучивались призывы, которые подсказывали нам, что люди становятся более реалистичными», - сказал он.
По мнению Минасяна, проявлением доброй воли является и недавнее освобождение из-под стражи двух оппозиционных деятелей.