Ա. Սադոյան. «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի միակ նպատակը անցյալի կեղտերից մաքրվելն ու պառլամենտում տեղեր ունենալն է»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառանլով ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր–Պետրոյանի՝ հացադուլի նստած «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանին չմոտենալու և չբարևելու  փաստին՝ Ազգային ժողովրդավարների դաշինքի (ԱԺԴ) ղեկավար, հանրային խորհրդի անդամ Արշակ Սադոյանն ասել է, թե իր համար շատ ցավալի էր, որ Լևոն Տեր–Պետրոսյանը,  օգտագործելով առիթը, մտավ Ազատության հարապարակ, սակայն Րաֆֆի Հովհաննիսյանին չմոտեցավ։
Տարրական պատճառն այն է, որ նա ուզում  է ամեն ինչի մեջ միայն ինքը երևա, ինքը առաջնորդի։ Ամեն ինչ, և Րաֆֆի Հովհաննիսյանին հրապարակում  չմոտենալն էլ ներառյալ, կապված է մի մոտեցման հետ՝ լինել միակ ընդդիմություն։ Ես դեռ 2007թ. հոկտեմբերից հայտարարել եմ, որ  իրենց միակ նպատակը՝ անցյալի կեղտերից մաքրվել, դառնալ քաղաքական դաշտում, թեկուզ՝ ոչ իշխանության անմիջապես հավակնող, ընդդիմություն, տեղեր ունենալ պառլամենտում։ Եվ այս գործը քայլ առ քայլ արվեց բավական գեղեցիկ, բավական ազդեցիկ, ժողովուրդն էլ ընդունեց։ Հիմա նրանք գնում են նույն ճանապարհով՝ 2012թ. ունենալ գոնե մի 10–15 տեղ ԱԺ–ում,–ընդգծել է նա։

Единственная цель Левона Тер-Петросяна – очиститься от прошлых грехов и получить места в парламенте – А.Садоян
Говоря на встрече с журналистами о том факте, что во время прошедшего 17 марта митинга лидер АНК Левон Тер-Петросян не подошел к объявившему голодовку руководителю партии «Наследие» Раффи Ованнисяну и не поздоровался с ним, лидер партии «Блок национальных демократов», член Общественного совета Аршак Садоян заявил, что очень сожалеет по поводу того, что, пользуясь случаем, Левон Тер-Петросян вступил на площадь Свободы, но не подошел к Раффи Ованнисяну.
«Элементарной причиной является то, что он хочет, чтобы во всем был заметен лишь он и лишь он был предводителем. Всë, в том числе и то, что он не подошел к Раффи Ованнисяну, связано с одним подходом – быть единственной оппозицией. Еще с октября 2007 года я говорил, что их единственная цель – очиститься от грехов, совершенных в прошлом, и стать на политической арене оппозицией иметь места в парламенте, пусть даже будучи не непосредственным претендентом на власть. И это дело шаг за шагом было проделано довольно красиво, довольно впечатляюще и народ принял это. Теперь они идут по тому же пути, то есть, в 2012 году получить в парламенте хотя бы 10-15 мест», - подчеркнул Аршак Садоян.