Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ներկայացրել է ժողովրդի պահանջը՝ բաղկացած 15 կետից
Ազատության հրապարակում արդեն 8–րդ օրը հացադուլ իրականացնող «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ թե՛ իշխանության, թե՛ ընդդիմադիմության կողմից շրջանառվող տեղեկությունները, թե ինքը հացադուլ իրականացնելով՝ քաղաքական որոշակի պահանջներ չի ներկայացրել, վկայում է այն մասին, որ պարզապես չեն կարդացել կամ չեն ուզել կարդալ և իմանալ ազատության ծոմապահություն իրականացնելուց առաջ հնչեցրած իր ելույթները։
–Դուք կարող եք շրաջաբերականը վերցնել և կայք մտնել ու տեսնել «Ժառանգության» շատ դիպուկ, շոշափելի և ամբողջական քաղաքական պահանջատիրությունը։ Մարդիկ երևի չեն ընթերցել քաղաքացիական մեր հավաքի ժամանակ իմ արտասանած ծրագրային խոսքը, որն ազատության ծոմի հիմքն էր։ Իմ կարծիքով՝ այնտեղ, ամբողջ ինքնաքննադատությամբ հանդերձ, դրված է նաև ողջ գաղափարական ծրագրային հենքը, նաև ակնկալիքը, նաև ապագային միտված սպասումը, որը տեղիք տվեց այս ծոմին,–ասել է նա։
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նշել է, թե քանի որ  բազմաթիվ շահարկումներ կան, ավելի  մատչելի  ձևով է ներկայացվում այն, ինչ ինքը և առաջին հերթին ժողովուրդը ակնկալում են։
Առաջին՝ իշխանութույունը ժողովրդին, երկրորդ՝ ո՛չ կուսակցապետությանը, երրորդ՝ ժողովուրդն է երկրի տերը, չորրորդ՝ ձայն բազմաց՝ ձայն Աստծո, հինգերորդ՝ ազատ հրապարակ, ազատ քաղաքացի, ազատ երկիր, վեցերորդ՝ ազատ քաղաքացի, անվտանգ պետություն, յոթերորդ՝ արժանապատիվ ապագա հայ երիտասարդին, ութերորդ՝ ժողովրդին աշխատանք, իներորդ՝ SOS. Հայաստանը  հայաթափվում է, տասներորդ՝ ո՛չ անարդարությանը, աղքատությանը և արտագաղթին, տասնմեկերորդ՝ վերջ իշխող կոռուպցիային, տասներկուերորդ՝ ուժը նաև բարոյականության մեջ է, տասներեքերորդ՝ ո՛չ արձանագրություններին, այո՛ հայրենիքին, տասնչորսերորդ՝ Արցախի ճանաչում, և տասնհինգերորդ՝ հրաշք մեր երկիրը՝ Հայաստանը,  մեզ է պատկանում։ Սրանք են ապագայի մեր ակնկալիքները,–ընդգծել  է նա։

Раффи Ованнисян представил требования народа
Объявивший еще 8 дней назад голодовку на площади Свободы руководитель партии «Наследие» Раффи Ованнисян в беседе с журналистами отметил, что поступающая от властей и оппозиции информация  о том, что он, проводя голодовку, не предъявил определенных политических требований, свидетельствуют о том, что они просто не читали или не захотели прочитать и узнать его выступления, озвученные до начала «Поста Свободы».
«Вы можете  посетить наш сайт и прочитать довольно меткие и целостные политические требования партии “Наследие”. Наверное, люди не прочитали программное выступление, произнесенное мной  во время нашего гражданского шествия, которое было основой «Поста Свободы». В этом выступлении заложена вся программная идеологическая основа, а также будущие надежды и ожидания, что стало поводом начала этого поста», - отметил он.
Раффи Ованнисян подчеркнул, что поскольку имеют место многочисленные спекуляции, он более доступным образом представляет то, что ожидает он и прежде всего народ. Итак, требования следующие:
1. «Власть народу!», 2. «Нет партократии!», 3.«Народ хозяин своей страны», 4. «Глас народа – глас Божий», 5. «Свободная площадь, свободный гражданин, свободная страна», 6. «Свободный гражданин, безопасное государство», 7. «Достойное будущее для армянской молодежи», 8. «Работу – народу!», 9. «SOS: армяне покидают Армению», 10.«Нет несправедливости, нищете, эмиграции!», 11. «Долой царящую коррупцию!», 12. «Сила - в нравственности», 13. «Нет - протоколам! Да - Родине!», 14.«Признание Арцаха», 15.«Наша чудесная страна, Армения, принадлежит нам!». «Таковы наши будущие ожидания», - добавил Ованнисян.