Ռիչարդ Կիրակոսյանը այլևս Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ չէ՞
Մամուլում տեղեկություններ էին տարածվել, թե «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հիմնադրած Ռազմավարական ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնի (ՌԱՀՀԿ) ղեկավար Ռիչարդ Կիրակոսյանը հրաժարական է տվել և  այսուհետև աշխատելու է Կովկասյան ինստիտուտում։
«7օր»–ը ՌԱՀՀԿ լրատվական ծառայությունից ճշտել է, որ Ռիչարդ Կիրակոսյանն իր դիմումի համաձայն ապրիլի 1–ից այլևս ՌԱՀՀԿ–ում չի աշխատելու ։
Թե ի՞նչն է հեռանալու պատճառը, և արդյոք նա աշխատելո՞ւ է Կովկասյան ինստիտուտի  Տարածաշրջանային ուսումնասիրությունների կենտրոնի (RSC) ղեկավարի պաշտոնում, ՌԱՀՀԿ մամուլի ծառայությունից  պատասխանեցին, թե տեղյակ չեն։

Ричард Киракосян покинул пост директора АЦСНИ
В прессе распространилась информация о том, что директор основанного руководителем партии «Наследие» Раффи Ованнисяном Армянского центра стратегических национальных исследований (АЦСНИ) Ричард Киракосян покинул свой пост и отныне будет работать в «Институте Кавказа».
Корреспондент «7or» выяснил в пресс-службе АЦСНИ, что, согласно своему заявлению, Ричард Киракосян с 1-го апреля не будет работать в этом центре.
В пресс-службе сказали, что они не в курсе того, в чем причина его увольнения и будет ли он занимать должность руководителя региональных исследований (RSC) в «Институте Кавказа».