Կիրո Մանոյան. «Հիմարություն: Դա կլինի պատերազմի սկիզբ»
Այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին ՀՅԴ Հայ դատի գրասենյակի քաղաքական հարցերով պատասխանատու Կիրո Մանոյանը, մեկնաբանելով Ադրբեջանի այն սպառնալիքները, թե վերջինս կռմբակոծի Արցախի ինքնաթիռները, հայտարարեց. «Հիմարություն: Դա կլինի պատերազմի սկիզբ: Դա զինադադարի պատահական խախտում չէ և կլինի պատերազմի սկիզբ»։
Ըստ բանախոսի՝ այդ սպառնալիքի կիրառումը բացառել հնրավոր չէ, սակայն հայկական կողմը չի պատրաստվում ետ կանգնել իր այդ ծրագրից:
Կիրո Մանոյանն ընդգծեց, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրները և միջազգային հանրությունը պետք է դատապարտեն Ադրբեջանի այդ հայտարարությունը, մինչդեռ, դատապարտող հայտարարությամբ հադես է եկել միայն ԱՄՆ-ն, այն էլ` որոշակի հապաղումով:

Киро Маноян: «Это станет началом войны»
Комментируя в ходе сегодняшней пресс-конференции угрозы Азербайджана относительно уничтожения гражданских самолетов Арцаха,  глава ереванского офиса Ай Дат и ответственный по политическим вопросам Бюро АРФД Киро Маноян заявил: «Глупость. Это станет началом войны. Это не случайное нарушение режима прекращения огня и станет началом войны».
По словам Манояна, применение этой угрозы невозможно исключить, но армянская сторона не собирается отказаться от своей программы.
Киро Маноян подчеркнул, что страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ и международная общественность должны осудить такие заявления Азербайджана, между тем с осуждением выступили лишь США, да  и то с некоторым опозданием.