Գիշերը ոստիկանները Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար տեղադրված վրանի նկատմամբ ոտնձգություն չեն արել
Գիշերը ոստիկանները Ազատության հրապարակում Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար տեղադրված  վրանի նկատմամբ ոտնձգություն չեն արել
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, երեկ Ազատության հրապարակում հավաքված տասնյակ հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ու հարյուրավոր մարդիկ կարողացան համատեղ ուժերով Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար վրան տեղադրել Ազատության հրապարակում։ Բացի դա, ԱԺ պատգամավոր Անահիտ Բախշյանn ասել էր, թե իրեն զանգահարել է գնդապետ Կիրակոսյանն ու իր մոտ կանչել, որտեղ նա ասել է, թե թույլ չեն տալու, որ վրանն այդտեղ մնա, ու քանդելու են։
«7օր»–ն այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության մամլո քարտուղար Հովսեփ Խուրշուդյանից փորձել է ճշտել, թե արդյոք գիշերը խաղա՞ղ է անցել։
–Ոչ մի  միջադեպ տեղի չի ունեցել, գիշերը նորմալ է անցել։ Րաֆֆի Հովհաննիսյանին զորակցողներն ու կուսակցության անդամները ողջ գիշեր եղել են Ազատության հրապարակում։ Պարոն Հովհաննիսյանի առողջությունն էլ կայուն է,–ասել է նա։
Երեկ Հովսեփ Խուրշուդյանը  նաև հայատարարել էր, թե ժամը 18։30–ի սահմաններում ՀՀ նախագահի աշխատակազմից մոտեցել են Րաֆֆի Հովհաննիսյանին և առաջարկել առանձնազրույց ունենալ նախագահի խորհրդական Յուրի Վարդանյանի հետ, և  Րաֆֆի Հովհաննիսյանն էլ չի հրաժարվել՝ նշելով, թե նրա հետ կհանդիպի Ազատության հրապարակում։

Ночь на площади Свободы прошла без инцидентов
Вчера собравшиеся на площади Свободы представители десятков общественных организаций и сотни людей совместными усилиями установили для находящегося там Раффи Ованнисяна палатку. Кроме того, депутат НС Анаит Бахшян заявила, что ей уже позвонил и пригласил к себе  полковник Киракосян, который сказал, что они не допустят, чтобы палатка осталась там и разнесут ее.
Сегодня корреспондент «7or» попытался выяснить у пресс-секретаря партии «Наследие» Овсепа Хуршудяна, были ли ночью какие-либо инциденты.
«Никаких инцидентов не было. Ночь прошла спокойно. Все те, кто пришел поддержать  Раффи Ованнисяна, а также члены партии всю ночь провели на площади Свободы. Состояние здоровья Раффи Ованнисяна стабильное», - отметил он.
Вчера Овсеп Хуршудян также заявил, что в районе 18:30 сотрудники администрации президента РА подошли к Раффи Ованнисяну, предложив провести отдельную беседу с советником президента Юрием Варданяном. Раффи Ованнисян не отказался, отметив, что встретится с ним на площади Свободы.