«Սթար»–ից հերքում են Սաշիկ Սարգսյանի կողմից բաժնեմասերի 100%–ի ձեռքբերման լուրերը
2011թ. փետրվար 23–ին «Սթար Դիվայդ» ՓԲԸ-ն հաղորդագրություն էր տարածել, թե իրենց նոր բաժնետերը կդառնա «Viest Assets Ltd»-ն, որը գրանցված է Բրիտանական Վիրջինյան կղզիներում:
Ենթադրվում էր, որ իրավաբանական ձևակերպումները կավարտվեն մեկ ամսվա ընթացքում։ Ընկերությունից խոստացել էին նաև, որ մոտ ապագայում մամուլի ասուլիս կհրավիրեն, որի ընթացքում նաև կհրապարակվեն գործարքի մանրամասները:
«7օր»–ն այսօր հետաքրքրվել է, թե ինչո՞ւ է ձգձգվում ասուլիսի հրավիրումը։
–Մոտավորապես մեկ շաբաթից կլինի մամուլի ասուլիսը։ Իրավաբանական ձևակերպումները դեռևս ընթացքի մեջ են,–ասել է «Սթար Դիվայդ» ՓԲԸ–ի կորպորատիվ հաղորդակցությունների մենեջեր Կարինե Ղազարյանը:
Ի դեպ, համառ լուրեր են շրջանառվում, թե օֆշորային գոտում «Սթար»–ի 100% բաժնեմասը ձեռք է բերել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբայր Սաշիկ Սարգսյանը։ Կարինե Ղազարյանը, սակայն, հերքել է այս լուրերը։
–Այդպիսի տեղեկություն մենք չունենք։ Մենք նման սեփականատիրոջ մասին տեղեկություն չունենք,–ասել է նա։ «Սթար»–ի նոր սեփականատիրոջ անունը կհրապարակվի մամուլի ասուլիսի ժամանակ։

Торговая сеть «СТАР» опровергла информацию о покупке Сашиком Саргсяном 100% акций компании
Как сообщалось ранее, 23 февраля 2011 года пресс-служба компании «СТАР Дивайд» распространила сообщение о том, что новым акционером торговой сети «СТАР» станет зарегистрированная в Британских Виргинских островах «Viest Assets Ltd», к  которой перейдет 100% акций компании.
Процедуру юридического  оформления предполагалось завершить в течение месяца. Из администрации компании обещали также провести в ближайшем будущем пресс-конференцию, в ходе которой они и  огласят подробности сделки.
Сегодня корреспондент «7or» обратился в пресс-службу компании, чтобы узнать, почему затягивается пресс-конференция.
«Пресс-конференция состоится примерно через неделю. Процедура юридического оформления пока продолжается», - сообщила менеджер по корпоративным коммуникациям компании «Стар Дивайд» Карине Казарян.
Кстати, распространилась информация о том, что 100% акций оффшорной зоны приобрел брат президента РА Сержа Саргсяна Сашик Саргсян. Карине Казарян, однако, опровергла эту информацию.
«У нас нет такой информации. Мы не владеем информацией относительно данного владельца», - отметила Карине Казарян, добавив, что имя нового владельца торговой сети «СТАР» станет известно во время пресс-конференции.