ԲՀԿ–ական պատգամավոր. «Չի՛ լինելու նման բան»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով 2012թ. խորհրդարանական ընտրություններին միասնական ցուցակով կոալիցիայի հանդես գալուն՝ ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Վարդան Բոստանջյանն ասել է, թե այս պահին միասնական ցուցակը բացարձակ տրամաբանական չէ։
–Միասնական ցուցակի մասին ինֆորմացիան ուղղակի նետել են, և բոլորը շուրջկիրի են դարձել։ Չի՛ լինելու նման բան։ Կարծում եմ... համոզված եմ, որ ամեն քաղաքական ուժ, ովքեր որ հատկապես հայտարարել են դրա մասին, ընտրություններին կգնան առանձին՝ իրենց համամասնական ցուցակով,–ասել է նա։
Պատասխանելով այն հարցին, թե իսկ ի՞նչ կասի ՕԵԿ ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանի այն հայտարարության մասին, թե չի բացառում, որ կոալիցիան միասնական ցուցակով հանդես կգա՝ Վարդան Բոստանջյանն ասել է, թե ամեն մեկն իր դիտակետից է կարծիքներ հնչեցնում։
–Ես որևէ բան չունեմ ասելու տվյալ քաղաքական ուժի ղեկավարի այսպիսի հայտարարության վերաբերյալ, բայց, բնականաբար, ԲՀԿ քաղաքական ուժի շրջանակներում այդ հարցն ընդհանրապես չի դիտարկվել,–ընդգծել է նա։

Вардан Бостанджян: «Не будет такого!»
Говоря на встрече с журналистами о том, что на предстоящих парламентских выборах 2012 года коалиция выступит единым списком, член парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян заявил, что на данный момент наличие единого списка абсолютно не логично.
«Информацию о едином списке просто подкинули, и все стали ее заложниками. Не будет такого. Я уверен, что каждая политическая сила, особенно те, кто заявляли об этом, пойдут на выборы отдельно, по своему пропорциональному списку», - отметил он.
В ответ на вопрос, как он оценивает заявление руководителя партии «Оринац еркир» Артура Багдасаряна о том, что он не исключает то, что коалиция выступит единым списком, Вардан Бостанджян сказал, что каждый высказывает свое мнение.
«Я ничего не могу сказать относительно подобного заявления руководителя данной политической силы, но, естественно, этот вопрос вообще не рассматривался», - подчеркнул Бостанджян.