Օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր։
Ադրբեջանական կողմը հրաձգային զինատեսակներից խախտել է կրակի դադարեցման ռեժիմը 8 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 95 կրակոց:
Կոթիի ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի հատվածում` 2 անգամ:
Զանգակատան ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի հատվածում` 6 անգամ
Ինչ վերաբերում է օդային իրադրությանը, ապա շրջանառվող տեղեկությունը իրականությանը չի համապատասխանում։
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3 բալ:
Պարեկային ծառայությունը պարզում է ավտոմեքենաների սեփականատերերի, վարորդների և վիրավորի ինքնությունը։
Երթևեկությունը վերականգնվել է։
Երևանում մարտի 27-ի ցերեկը, 28-ի գիշերը, 29-ի երեկոյան, 30-31-ին, ապրիլի 1-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև։
Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին պահպանվել է հարաբերական անդորր

На армяно-азербайджанской границе сохранялось относительное затишье
В ночь на 3 августа и утром в понедельник на армяно-азербайджанской государственной границе сохранялось относительное затишье. Об этом на своей странице в «Facebook» сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«Азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня 8 раз, произведя по армянским позициям около 95 выстрелов из стрелкового оружия», – отметила Степанян.
По словам пресс-секретаря, в направлении армянских позиций в селе Коти режим прекращения огня был нарушен 2 раза, в селе Зангакатун6 раз.
«Что касается воздушной обстановки, то муссируемая информация не соответствует действительности», – сообщила Шушан Степанян.