Ստեփան Սաֆարյան. «Րաֆֆի Հոնհաննիսյանը ռադիկալացրեց քաղաքական դաշտի տիրույթը»
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը, անդրադառնալով ընդդիմադիր դաշտում տեղի ունեցող իրադարձություններին, նշել է, թե այն, ինչ կատարվում է, շատ վատ է, քանի որ այդ վիճակները երկար են տևում։ Նա կարծում է, որ երկու կողմերն էլ պետք է կանգ առնեն։
Ապրիլի 8–ի ելույթում Լևոն Տեր–Պետրոսյանը պատասխանատվություն ստանձնեց ՀԱԿ–ի թերթերով «Ժառանգության» ու ՀԱԿ–ի մեջ չմտնող մյուս ուժերի դեմ իրականացվող արշավի համար,–ասել է Ս. Սաֆարյանը։
Նրա խոսքերով՝ այդ ելույթում նշվում էր, որ ՀԱԿ–ից դուրս գտնվող բոլոր ուժերը ՀԱԿ–ին խանգարում են իրականացնել իր առջև դրած նպատակները։
Փետրվարի 28–ի Րաֆֆի Հովհաննիսյանի քայլով ռադիկալացվեց տիրույթի կենտրոնական հատվածը։ Լևոն Տեր–Պետրոսյանը, մտնելով մի դաշտ, որն արդեն ռադիկալացված է, ցանկանում է այդ տիրույթը դարձնել ավելի լիբերալ, այսինքն՝ ավելի մեղմ հռետորաբանություն իշխանության հետ,–ընդգծել է Ս. Սաֆարյանը։

Раффи Ованнисян привел к радикализации центральной части политического поля – Степан Сафарян
Говоря на сегодняшней встрече с журналистами о событиях в оппозиционном лагере, руководитель парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян отметил, что то, что происходит, очень плохо, так как подобная ситуация длится уже долго. По его словам, обе стороны должны остановиться.
«В своем выступлении на митинге 8 апреля Левон Тер-Петросян взял на себя ответственность за осуществляемую через газеты АНК охоту на «Наследие» и другие силы, не входящие в состав АНК», - отметил Сафарян.
По его словам, в этом выступлении было отмечено, что все силы вне АНК, мешают АНК осуществлять поставленные перед ним цели.
«То, что сделал Раффи Ованнисян 28 февраля, привело к радикализации центральной части поля. Вступив в поле, которое уже радикализовано, Левон Тер-Петросян хочет превратить ее в более либеральную, то есть ведущую с властями более сдержанную риторику», - отметил  Сафарян.